Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Ukradł 8,5-kilogramowy bursztyn i oddał do lombardu

2014-10-07 12:31:23 (ost. akt: 2014-10-07 12:45:43)
Ukradziony 8,5-kilogramowy bursztyn

Ukradziony 8,5-kilogramowy bursztyn

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Policjanci zatrzymali wczoraj 45-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież olbrzymiego bursztynu o wadze 8,5 kg. Kradzież miała miejsce w jednym z zakładów obróbki sukcynitów (in. bursztynów) w Elblągu. Policjanci odzyskali skradzione mienie w jednym z lombardów. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Historia tej kradzieży sięga trzech pierwszych miesięcy 2013 roku. Śledczy przypuszczają, że właśnie w tym okresie zatrzymany mężczyzna miał ukraść bursztyn z zakładu zajmującego się obróbką sukcynitów. 45-latek współpracował z firmą i miał dostęp do pomieszczeń pracowni. Według ustaleń policjantów wyniósł go z zakładu, a w połowie marca ubr. zastawił w lombardzie za 6000 zł.

Zupełnie przypadkiem w dniu 29 września br. pokrzywdzona właścicielka firmy zauważyła swój bursztyn na półce sklepowej w lombardzie. Powiadomiła policjantów i złożyła zawiadomienie o kradzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie łącznie z certyfikatem jego autentyczności, który również został skradziony.

Wojciech K. został zatrzymany wczoraj na terenie Elbląga. To jego nazwisko figurowało w dokumentacji lombardu. Przyznał się policjantom, że zastawił bursztyn, natomiast nie przyznał się do kradzieży. Twierdził, że otrzymał go od znajomego. Usłyszał zarzut kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był już notowany i odbywał karę więzienia, między innymi za handel ludźmi.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fejm #1501936 | 77.242.*.* 7 paź 2014 18:29

    Niezłą cenę mają obecnie te bursztyny. Nie dziwię się zatem, że w młodości znajdowałem nad morzem małe bursztynki a teraz wszystko wyzbierane co do ziarenka.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)