Zastawią pułapki na wasz umysł. Doświadczenie z nauką w EPT

2014-10-08 08:10:00(ost. akt: 2014-10-07 19:00:19)
Elbląski Park Technologiczny

Elbląski Park Technologiczny

Autor zdjęcia: arch. UM Elbląg

Jak działają nasze zmysły: węch, słuch, wzrok? Czy rzeczywistość jest na pewno taka, jaką ją postrzegamy? Czy fakir ma ciężką pracę? Tego będzie się można dowiedzieć w najbliższy piątek (10.09) w Elbląskim Parku Technologicznym podczas Doświadczenie z nauką w godz. 12-18.
Wystawa "Umysł przyłapany" z Centrum Nauki Kopernik to 15 interaktywnych eksponatów, które – aby dowiedzieć się jak działają nasze zmysły i mózg – najlepiej samemu sprawdzić i dotknąć. Specjalne pokazy z doświadczeniami zaprezentują, jak jest zbudowany i jak działa nasz mózg, ale także jakie triki stosowane są przez iluzjonistów, aby nas zmylić lub oszukać.

Ciężka woda, lekki lód, kameleon i burza w probówce to tytuły kolejnych pokazów zaplanowanych w tym dniu dla naszych gości. O 13 i 16 z magicznymi doświadczeniami wystąpią chemiczki z elbląskiego laboratorium.
 Wstęp bezpłatny
.

Tego dnia będzie kursowała specjalna linia autobusowa do Elbląskiego Parku Technologicznego przy ul. Sulimy. Autobus będzie kursował po trasie: plac Słowiański, Pocztowa, Armii Krajowej, 12 Lutego, płk. Dąbka, Jana Pawła II, Sulimy. Trasa powrotna to: Jana Pawła II, płk. Dąbka, 12 Lutego, Hetmańska, Giermków, plac Słowiański. Autobus będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach autobusowych na swojej trasie. Ponadto, przy al. Jana Pawła II zostaną ustawione tymczasowe, dodatkowe przystanki dla linii EPT. 
Autobus rozpocznie kursowanie o godz. 11.45 z przystanku przy placu Słowiańskim, a zakończy o godz. 18.23 na przystanku przy ul. Hetmańskiej. rozkład do pobrania