Kto wywalczy puchar Bałtyku? Baltic Cup już 17-19 października

2014-10-10 12:50:00(ost. akt: 2014-10-10 12:56:25)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

— Na „Baltic Cup” do Elbląga przyjeżdżają tancerze nie tylko z Europy. W tym roku, po raz pierwszy, w tanecznych zmaganiach wezmą udział pary z Chin i Izraela — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor elbląskiego Światowida. Już 17 października w Elblągu rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”.
W tańcach standardowych i latynoamerykańskich, pod okiem międzynarodowej komisji sędziowskiej, będą rywalizowali tancerze z całego świata.
— W tym roku festiwal obchodzi jubileusz piętnastolecia. Gdy organizowaliśmy pierwszą jego edycję nikt chyba nie przypuszczał, że festiwal ten na stałe zagości w tanecznym kalendarzu imprez i będzie cieszył się taką popularnością — wyznał Antoni Czyżyk.
To, co gwarantują publiczności organizatorzy, to trzy dni pełne sportowych emocji.
— Podczas finałów, w sobotę i niedzielę, pary będą tańczyły do muzyki granej na żywo przez orkiestrę z Grodna — mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur z biura organizacji festiwalu. — Trzymajmy kciuki za elblążan. Mamy nadzieję, że także ich występy będziemy mieli okazję oglądać podczas gali finałowych.
Jak co roku, nie zabraknie tanecznych pokazów w wykonaniu mistrzów. Tych, którzy nie byli na Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych, nie może zabraknąć na festiwalu. W Centrum Sportowo-Biznesowym elbląska formacja wystąpi ze swoim popisowym występem.
Początków Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” trzeba szukać w 2000 r., kiedy to w uznaniu zasług dla rozwoju światowego ruchu tanecznego, International Dance Sport Federation przyznała Elbląskiemu Klubowi Tańca „Jantar” prawo organizacji festiwalu. Od 15. lat jest to największy festiwal tańca w regionie Morza Bałtyckiego.
Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na trzydniowe, międzynarodowe święto tańca. Bilet na trybuny kosztuje 30 zł. Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) – 80 zł. Bilety można rezerwować i kupować w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” lub przez www.swiatowid.elblag.pl.

Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Stowarzyszenie Jantar, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation. Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg. Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa Lotos S.A.

Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., DRUKARNIA OPEGIEK Sp. z o.o., Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej Paters, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Szkło i Witraże Pujan, Auto Postek Multidealer, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, PAWO Sp. z o.o., Margo Deweloper, Zakład Sprzątania Wnętrz „MOP 83" Sp. z o.o.