Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Dobrze jest się spotkać. Good Artcountries Festiwal po raz siódmy

2014-10-15 11:58:35 (ost. akt: 2014-10-15 12:11:03)

Autor zdjęcia: nadesłane/Światowid

Występy zespołów dziecięcych, taneczne warsztaty, kiermasz rękodzieła, degustacja potraw rosyjskich i ukraińskich – to tylko niektóre z atrakcji Good Artcountries Festiwal. Siódma edycja odbędzie się 25 października w elbląskim Światowidzie.

Good Artcountries Festiwal zwany jest Festiwalem Dobrego Spotkania. To wydarzenie o charakterze transgranicznym, będące kontynuacją współpracy polsko-rosyjsko–litewskiej przy projekcie „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła", dofinansowanego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, obwód kaliningradzki Federacji Rosyjskiej. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom naszego miasta i okolic kultury i dziedzictwa naszych sąsiadów wschodnich.

GAF rozpocznie się 25 października o godz. 12 w dużej Sali Kina Światowid występem dziecięcego zespołu tanecznego "Jantarnaja Rossyp" z Kaliningradu, po którym zaśpiewa zespół wokalny "Muzykalnaja Fa-Sol", także z Kaliningradu. To jeszcze nie koniec festiwalowych atrakcji.
— Dla młodszych widzów przygotowaliśmy warsztaty taneczne i konkursy z nagrodami. Odbędzie się również mini kiermasz rękodzieła nawiązującego do kultury Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Białorusi oraz degustacja potraw ukraińskich i rosyjskich. Wstęp jest wolny — mówią organizatorzy.

Program:
25.10, duża sala Kina Światowid
• godz. 12.00
Występ dziecięcego zespołu tanecznego "Jantarnaja Rossyp" z Kaliningradu. Zespół powstał w 2009 r. przy gimnazjum nr 22 w Kaliningradzie. W zespole występują dzieci w wieku od 7-13 lat. Ich repertuar obejmuje tańce ludowe, współczesne i taniec klasyczny. Zespół dużo podróżuje po Rosji, Litwie i Polsce. Laureat litewskiego konkursu "Utriennaja zwiezda", a także "Sławianskaja nuta" organizowanego w Olsztynie.
• godz. 13.00
Występ dziecięcego zespołu wokalnego "Muzykalnaja Fa-Sol" z Kaliningradu.
Zespół wokalny "Muzykalnaja Fa-Sol" powstał w 2000 roku. Występują w nim dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Zespół chętnie uczestniczy nie tylko w regionalnych wydarzeniach artystycznych, ale także międzynarodowych konkursach.Wielu solistów jest laureatami europejskich konkursów organizowanych m.in w Polsce i Czechach. Autorem wszystkich piosenek,muzyki i tekstów jest kierownik zespołu, Elwira Konowicz.