Wyróżnienia dla elbląskich ratowników medycznych

2014-10-15 15:54:09(ost. akt: 2014-10-15 15:56:53)
Od lewej: dyrektor szpitala Elżbieta Gelert, Jarosław Figurski i Bożena Maksymiuk

Od lewej: dyrektor szpitala Elżbieta Gelert, Jarosław Figurski i Bożena Maksymiuk

Autor zdjęcia: archiwum WSZ w Elblągu

Pielęgniarka Bożena Maksymiuk i ratownik medyczny Jarosław Figurski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odebrali w Olsztynie zaszczytne wyróżnienia z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego.
Na co dzień spieszą z pomocą w przypadkach zagrożenia naszego zdrowia lub życia. Pracują w ekstremalnie trudnych warunkach, wymagających podejmowania skrajnie trudnych decyzji. Wybrali zawód, którzy wykonywać mogą tylko nieliczni, zawód wymagający nie tylko ogromnej fachowej wiedzy, ale i wyjątkowych predyspozycji psychicznych. Ratownicy medyczni, bo o nich mowa, raz w roku obchodzą swoje święto. Jest to zawsze okazja do tego, by uhonorować tych najlepszych.

Podczas Krajowych Obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego w Olsztynie (13 października 2014 r.) ratownicy z Warmii i Mazur odebrali odznaczenia państwowe i resortowe. Wśród osób uhonorowanych przez Prezydenta RP „Złotym Medalem za Długoletnią Służbę” był elbląski ratownik Jarosław Figurski. Honorowa odznaka „Za zasługi dla ochrony zdrowia” ( przyznawana przez Ministra Zdrowia) trafiła do elbląskiej pielęgniarki Bożeny Maksymiuk.

Oboje odznaczeni są od wielu lat pracownikami Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przy ul. Orzeszkowej 6. Pani Bożena Maksymiuk piastuje odpowiedzialne obowiązki dyspozytora medycznego, pan Jarosław Figurski to jeden z najlepszych elbląskich ratowników medycznych. Jak potwierdzają ich przełożeni i współpracownicy, oboje są wzorem zawodowej sumienności i koleżeństwa. Chętnie się szkolą, by wciąż podnosić swoje kwalifikacje.
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DOROTA #1517589 | 46.112.*.* 22 paź 2014 21:00

    GRATULUJE JARKU OBY WIĘCEJ TAKICH RATOWNIKÓW :)

    odpowiedz na ten komentarz