Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Bajkowy weekend dla najmłodszych w Światowidzie

2014-10-17 15:56:38 (ost. akt: 2014-10-17 16:01:12)
Tak było we wrześniu podczas "Bajkowego weekendu dla najmłodszych"

Tak było we wrześniu podczas "Bajkowego weekendu dla najmłodszych"

Autor zdjęcia: nadesłane/Światowid

Scena na Piętrze w elbląskim Światowidzie już czeka na gości "Bajkowego weekendu dla najmłodszych". W sobotę odbędzie się tu spotkanie z z Jagodą Falarz, autorką "Czytanek Piekarczyka". Początek o godz. 11. Wstęp jest wolny.

Chyba każde dziecko, w wieku od 2 do 5 lat, uwielbia, gdy dorosły czyta mu książki. A właśnie tacy młodzi słuchacze spotykają się podczas bajkowych weekendów. Tym razem wierszyki ze swojej książki dzieciom będzie czytała Jagoda Falarz. Inspiracją do powstania wierszyków były na co dzień otaczające nas rzeczy oraz sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu. W publikacji nie zabrakło historyjki o bohaterskim Piekarczyku, który jest jednym z symboli Elbląga.
Spotkania w ramach "Bajkowego weekendu dla najmłodszych" to nie tylko czytanie, ale też wspólne zabawy i losowanie upominków. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Jagody Falarz.
"Bajkowy weekend dla najmłodszych" to inicjatywa Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", placówki, której zakresem działań na co dzień jest cały region, jednak w swojej ofercie ma także bezpłatne propozycje skierowane do mieszkańców Elbląga i okolic.