Rozpoczął się Baltic Cup. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia

2014-10-17 21:40:34(ost. akt: 2014-10-17 21:49:03)
Pierwszego dnia Baltic Cup rywalizowała taneczna młodzież

Pierwszego dnia Baltic Cup rywalizowała taneczna młodzież

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W Elblągu w piątek (17.10) rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Pierwszego dnia na parkiecie w hali Centrum Sportowo-Biznesowego swoje umiejętności zaprezentowali juniorzy.
Udział w trzydniowym święcie tańca w Elblągu zapowiedzieli tancerze z całego świata, m.in. z Włoch, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Estonii, Finlandii, Izraela, a nawet dalekich Chin.
Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” rozpoczął się w piątek od zmagań par juniorskich w kombinacji 10 tańców. W sobotę i niedzielę, w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej, od godz. 10 będzie można oglądać turniejowe występy dorosłych par. A będzie na co popatrzeć. Tancerze z całego świata dadzą popis swych umiejętności w rankingowym turnieju WDSF Word Open Standard. Rozegrany zostanie także turniej WDSF International Open Latin. Najlepsze pary będzie można oglądać podczas gali finałowej.
Tradycją turnieju jest, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów najlepsi tańczą do muzyki na żywo. Zagrają im muzycy Filharmonii z Grodna. Prestiż imprezy podnoszą sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata.

Podczas „Baltic Cup” nie zabraknie także popisowych występów w wykonaniu mistrzów. W sobotę będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów boogie woogie. Tych, którzy nie byli na Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych, nie może zabraknąć na festiwalu. W Centrum Sportowo-Biznesowym Formacja Jantar Elbląg wystąpi ze swoim popisowym występem.
Bilet na trybuny kosztuje 30 zł, a miejsce przy stoliku w sobotę i niedzielę 80 zł. Bilety można kupować w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz przed imprezą w kasie Centrum Sportowo-Biznesowym przy ul. Grunwaldzkiej 135.