Sobota, 3 grudnia 2022. imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Napisali do nas. Pięć i pół kilograma grzybów

2014-10-20 12:03:48 (ost. akt: 2014-10-20 11:14:10)
Łącznie zebrano pięć i pół kilograma grzybów

Łącznie zebrano pięć i pół kilograma grzybów

Autor zdjęcia: arch. Nadleśnictwa Elbląg

W sobotę odbyło się grzybobranie z leśnikami. Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Elbląg już po raz trzeci zaprosiło mieszkańców Elbląga i okolic do lasu, na grzyby. Tym razem impreza odbyła się w nowo powstałym miejscu postoju pojazdów Rangóry, w lasach leśnictwa Jagodno.

W ramach grzybobrania leśnicy przygotowali konkurs z nagrodami na najlepszego grzybiarza. Zaprosili także mykologa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który tak jak co roku opowiadał o grzybach, a także zaprezentował wiele ciekawych gatunków grzybów jadalnych i trujących.

W koszach pojawiły się między innymi: maślaki, podgrzybki, prawdziwki i gąski. Niestety zbiory nie były tak obfite jak w zeszłym roku. Zwycięzca konkursu zebrał jedynie 1,02 kg grzybów. W grzybobraniu wzięło udział 50 osób, najmłodszy uczestnik miał 4 lata najstarszy 70. Łącznie zebrano niewiele ponad 5,5 kg grzybów. Na zakończenie grzybobrania każdy mógł posilić się gorącą kiełbaską, prosto z ogniska. Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg już dziś zapraszają na kolejne grzybobranie w przyszłym roku.

Źródło: Dziennik Elbląski