Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Już w środę targi pracy. Będzie czekało prawie 500 ofert pracy

2014-10-21 07:04:00 (ost. akt: 2014-10-21 08:54:46)
Elbląskie Targi Pracy co rok przyciągają setki elblążan - bezrobotnych, absolwentów i tych, którzy chcą zmienić zatrudnienie

Elbląskie Targi Pracy co rok przyciągają setki elblążan - bezrobotnych, absolwentów i tych, którzy chcą zmienić zatrudnienie

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Prawie pół tysiąca ofert pracy w kraju i za granicą będzie czekało na osoby, które jutro odwiedzą Elbląskie Targi Pracy. Impreza odbędzie się już po raz szesnasty.


Druga w tym roku i szesnasta już z kolej edycja targów pracy rozpocznie się w środę (22.10) o godz. 12 w Centrum Sportowo-Biznesowym (al. Grunwaldzka 135) i potrwa trzy godziny. Organizatorzy, czyli elbląski Powiatowy Urząd Pracy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu, zapewniają, że oprócz ofert pracy, zainteresowani - w tym nie tylko bezrobotni, ale również osoby rozglądające się za nowym zajęciem, bądź planujące założenie własnej działalności gospodarczej - mogą liczyć na informacje z zakresu przedsiębiorczości, propozycje edukacyjne oraz konsultacje doradcy zawodowego i psychologa.Opiekunowie potrzebni
od zaraz


— Na zainteresowanych będą czekały aż 54 stanowiska wystawiennicze — zapowiada Jolanta Marynowska, doradca klienta w PUP w Elblągu. 

Na pewno na targi powinny przyjść osoby, które myślą o wyjeździe do Niemiec i o pracy tam w charakterze opiekuna osób starszych.

— Swoją obecność zapowiedziała agencja, zajmująca się pośrednictwem w zatrudnianiu opiekunów. Z rozmów z ich przedstawicielem wynika, że mogą one przyjąć do pracy w Niemczech nieograniczoną liczbę osób — informuje Jolanta Marynowska.

Agencja pracy z Niemiec będzie poszukiwała specjalistów z zakresu budownictwa: ślusarzy, spawaczy, murarzy, malarzy, tapicerów, kafelkarzy. Łącznie na tych fachowców będzie czekało 50 ofert pracy. Z kolei pracodawcy holenderscy zdecydowali się na poszukanie w Elblągu: pracowników pralni, magazynierów, operatorów wózków widłowych i osób do pracy w przetwórstwie drobiowym.Z fachem w ręku

Oczywiście, pracowników będą też poszukiwali lokalni przedsiębiorcy. Przede wszystkim zależy im na pracownikach z konkretnym fachem w ręku: od szwaczek, których zawsze brakuje na elbląskim rynku pracy po operatorów maszyn sterowanych numerycznie.

— Pracę w Elblągu znajdą m.in.: stolarze, elektrycy, elektronicy, mechanicy utrzymania ruchu, monterzy opraw oświetleniowych, masarze, spawacze, pilarze, specjaliści ubezpieczeniowi, przedstawiciele handlowi — wymienia Jolanta Marynowska. — Oferty będą też czekały na lektorów języka angielskiego. Jedna ze szkół ma nadzieję, że podczas targów znajdzie nauczyciela praktycznej nauki zawodu w pracowni spawalniczej. Oczywiście, nie zabraknie też ofert, którymi na co dzień dysponujemy, jako urząd pracy.

W wiosennej edycji targów wzięło udział ok. tysiąca uczestników.

— Mamy nadzieję, że tym razem targi odwiedzi znacznie więcej osób — mówi Jolanta Marynowska.
gog

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jestem z Elbląga #1515433 | 212.160.*.* 21 paź 2014 12:43

    Ciekawa jestem ile osób po takich targach zacznie pracę? Ktoś wie jak to wyglada?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz