środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zaryzykuj – poznaj swoje miasto! Nietypowa gra dla dzieci i młodzieży

2014-10-28 12:37:30 (ost. akt: 2014-10-28 11:41:29)
Brama Targowa w Elblągu

Brama Targowa w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

10 listopada odbędzie się miejska gra dla dzieci i młodzieży „Zaryzykuj – poznaj swoje miasto!” Do udziału w niej zapraszają harcerze.

Gra zainspirowana popularną rozgrywką „Ryzyko” dla tych, którzy są dumni ze swojego miasta i dla tych, którzy chcą poznać Elbląg i jego dzieje. Patriotyzm lokalny w wersji dla dzieci i młodzieży: na wesoło i troszkę na sportowo, bez nudy i zbędnego patosu. Gra rozpocznie się o godz. 10, a zakończy o godz. 14 przed Bramą Targową. Następnego dnia odbędzie się pochód z dworca do Ratusza Staromiejskiego, gdzie nastąpi ogłoszenie wyników gry.
Uczestnicy to 6–osobowe zespoły elblążan (lub mniejsze) w wieku 10–12 lat, 13–15 lat oraz 16–20 lat.
Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w pasjonującej grze, w której planszą w 4D będzie teren Starego i Nowego Miasta. Ich zadaniem będzie „zdobyć”, „podbić”, jak największy obszar swojej planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. Za dodatkową broń posłuży im urządzenie do robienia zdjęć (komórka, aparat). Natomiast rzut gigantyczną kostką będzie miał tutaj ostatnie słowo do powiedzenia.
Dla starszych graczy (od 13 lat) rozszerzono obszar rozgrywki, na teren całego miasta. Aby wygrać, należy zdobyć jak najwięcej dzielnic – sektorów Elbląga, walcząc przy użyciu broni jaką są refleks, znajomość topografii miasta i szczęście w rzutach kostką.
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres a.milewska@elblag.zhp.pl do 3 listopada 2014. Zespoły składające się z uczniów młodszych niż 15 lat powinny dodatkowo posiadać pełnoletniego opiekuna. Dopuszcza się negocjacje liczebności grupy, zwłaszcza w przypadku reprezentacji szkół.
hm. Ewelina Dżugan, komendantka Hufca Elbląg ZHP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB