środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wszystkich Świętych. Jak dojechać na elbląskie cmentarze?

2014-10-29 15:00:00 (ost. akt: 2014-10-29 16:24:28)
Cmentarz Agrykola w Elblągu

Cmentarz Agrykola w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski


Od czwartku od godz. 22 ul. Agrykola zostanie wyłączona z ruchu. Bez przeszkód będzie można nią przejechać dopiero 2 listopada, po godz. 18. W międzyczasie będą się mogły nią poruszać wyłącznie pojazdy służb porządkowych i - po okazaniu jasno zielonych przepustek - osoby sprzedające kwiaty.


W tym czasie, na odcinku ul. Chrobrego - od ul. Tczewskiej do ul. Żurawiej - będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, a ul. Grudziądzka (od strony ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu.


— Na ulicach Wspólnej, Kościuszki i Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się. Pozostawione w tych miejscach pojazdy zostaną usunięte na koszt właściciela — ostrzega Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego elbląskiego ratusza.


Najszybciej autobusem


Najkrótszy dojazd do cmentarza Dębica będzie dla większości kierowców niedostępny od godz. 7 w piątek. Ruch drogowy na na ul. Łęczyckiej - na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską do górnej pętli cmentarza - będzie zamknięty do 2 listopada, do godz. 20. Od tej strony, na cmentarz będą mogły dojeżdżać wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej (wozy oznakowane cyframi dojadą do górnej pętli, literami - do pętli dolnej), taksówki z pasażerami, pojazdy służb miejskich i samochody osób sprzedających kwiaty (przepustki koloru niebieskiego). Za okazaniem dowodu osobistego, bądź prawa jazdy przejadą też tędy mieszkańcy.


— Dla pozostałych pojazdów, w tym również dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne, mające trudności w poruszaniu się, dojazd do cmentarza Dębica 1 i 2 listopada będzie możliwy tylko od strony drogi krajowej nr 22 — informuje Łukasz Mierzejewski.


Parkingi przy obu kaplicach na cmentarzu Dębica będą udostępniane jedynie dla osób mających trudności z poruszaniem się. Za przednią szybą aut, którymi przyjadą, muszą być umieszczone karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Pozostali kierowcy, jadący od strony drogi nr 22 - będą musieli zostawić swoje wozy na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym ul. Łęczyckiej: od ul. Dalekiej do górnej pętli Dębicy (parkowanie po lewej stronie, na jezdni).

Na parking przy cmentarzu Agrykola kierowcy wjadą od strony od ul. Kościuszki. Parkować będzie też można po lewej stronie (na jezdni) ul. Chrobrego, na odcinku (od Tczewskiej do Żurawiej) tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB