Szczęśliwa „trzynastka” w ogólnopolskim rankingu dla szpitala wojewódzkiego

2014-10-31 09:54:21(ost. akt: 2014-10-31 10:18:26)
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Autor zdjęcia: archiwum szpitala

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu znalazł się na wysokiej – 13. pozycji w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital 2014”. „Złotą Setkę” najlepszych polskich szpitali specjalistycznych, wielospecjalistycznych i zabiegowych opublikował w czwartek dziennik „Rzeczpospolita”.
Ogólnopolski ranking „Bezpieczny Szpital” organizowany jest przez „Rzeczpospolitą” wspólnie z krakowskim Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To zewnętrzna forma oceny jakości usług medycznych, której poszczególne placówki poddają się dobrowolnie. Ranking umożliwia zhierarchizowanie szpitali o podobnym profilu leczniczym oraz wyłonienie spośród nich najlepszych placówek ochrony zdrowia w Polsce i w regionie.

Szczegółowej ocenie poddawane są procesy zarządzania: szpitalem ogólnie, także zasobami ludzkimi, majątkiem, infrastrukturą budowlaną i techniczną, finansami i ekonomią. Oceniane są m.in. takie kategorie jak: stan budynków, zasilanie w media i instalacje, blok operacyjny, SOR, diagnostyka, system sterylizacji, systemy informatyczne, jakość, personel i jego kompetencje, komfort pobytu pacjenta, sprzęt i aparatura medyczna, analiza zdarzeń niepożądanych i skarg.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przystępuje do rankingu nieprzerwanie od kilkunastu lat, zajmując kilkakrotnie miejsce w pierwszej dziesiątce polskich szpitali publicznych. W tym roku sklasyfikowano nas na 13. miejscu w kraju. Najwyżej oceniono: zarządzanie, opiekę medyczną i jakość świadczonych usług.

W osobnym podrankingu, obejmującym szpitale Warmii i Mazur, zostaliśmy sklasyfikowani na pozycji trzeciej ( wyprzedziły nas szpitale: miejski i dziecięcy w Olsztynie).
- Cieszymy się z tak znaczącej pozycji w rankingu. Stanowi to dla nas przede wszystkim motywację do dalszego działania. - posumowała Katarzyna Zygmunt, Pełnomocnik Dyrektora Szpitala ds. Jakości.

Anna Kowalska
rzecznik prasowy WSZ w Elblągu


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ha ha #1528391 | 37.30.*.* 31 paź 2014 16:52

    W tak zacofanym województwie 3 miejsce.Szacunek.

    odpowiedz na ten komentarz