Niedziela, 13 czerwca 2021. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Jak i dlaczego wybieramy radnych? Co warto wiedzieć?

2014-11-04 21:49:06 (ost. akt: 2014-11-04 21:56:38)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W najbliższy czwartek (06.11), w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej 137 w Elblągu, odbędzie się wykład otwarty doktora hab. Piotra Uziębło pod tytułem „Jak i dlaczego wybieramy radnych? Kilka uwag o prawie wyborczym do samorządu terytorialnego.”

Na mocy decyzji prezesa Rady Ministrów najbliższe wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 r. Podczas wyborów samorządowych obywatele będą decydować, kto będzie rządził w gminach i miastach przez najbliższe cztery lata. Wyborcy idąc do urn wybiorą blisko 47 tys. przedstawicieli radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Czy wiemy jak głosować po zmianach w Kodeksie Wyborczym? Jak i właściwie dlaczego wybieramy radnych? Na te i inne pytania odpowie w swoim wykładzie doktor habilitowany nauk prawnych Piotr Uziębło, profesor Uniwersytetu Gdańskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, który w swojej działalności badawczej koncentruje się na tematyce wyborczej, demokracji bezpośredniej, prawie parlamentarnym, a także ustrojach państw obcych.
Początek czwartkowego wykładu o godz. 13. Wstęp jest wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB