Na rowerach sprawdzą znajomość miasta. Mikołajkowy Elbląski Alleycat już 6 grudnia

2014-11-26 11:33:16(ost. akt: 2014-11-26 11:40:49)
Zawody rowerowe Alleycat

Zawody rowerowe Alleycat

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Mikołajkowy Elbląski Alleycat, czyli rowerowa jazda na orientację po Elblągu, odbędzie się już 6 grudnia. Chętni mogą się zapisywać do 3 grudnia.
— Celem imprezy jest możliwość rowerowej zabawy połączonej ze sprawdzeniem znajomości topografii miasta oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu — informuje Marek Kamm, elbląski oficer rowerowych. — Udział w imprezie jest bezpłatny, ale każdy z uczestników jest zobowiązany do przekazania prezentu dla dzieci z elbląskiego Domu Dziecka.

Zadaniem uczestników jest odnalezienie zaznaczonych na planie miasta punktów kontrolnych oraz ich opisanie. Zwycięzcą Alleycata zostanie ta osoba, która poprawnie opisze wszystkie punkty kontrolne i najszybciej przejedzie trasę wyścigu, a kartę kontrolną wręczy sędziemu na mecie w Restauracji&Pizzerii Canapa przy ul. Broniewskiego 51. Uczestnicy wystartują 6 grudnia z Placu Słowiańskiego o godz. 12.
Zawody odbędą się w Elblągu przy nieograniczonym ruchu drogowym. Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są na adres e-mail: marek.kamm@umelblag.pl lub osobiście w pokoju 5 Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki na ul. Czerwonego Krzyża 2. Termin zapisów upływa 3 grudnia 2014 r. o godz. 8.
Każdy z zapisanych i obecnych na starcie uczestników otrzyma plan Elbląga z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i pamiątkową szprychówkę.

Na mecie zawodów wśród obecnych uczestników zostaną rozlosowane nagrody główne w postaci: pamiątek miejskich "777 lat Elbląga", gadżetów firmowych Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.
— Po losowaniu udamy się wspólnie do Domu Dziecka, gdzie wcielimy się w rolę Świętych Mikołajów — dodają organizatorzy.