środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Suchacz ma swój Fit Park. Tu zadbasz o mięśnie i umysł

2014-11-27 22:33:09 (ost. akt: 2014-11-27 22:39:32)

Autor zdjęcia: Sylawester M. Jarkiewicz

Mieszkańcy Suchacza i okolic mają wreszcie swoje upragnione miejsce na doskonalenie tężyzny fizycznej. Marzenia się spełniły dzięki zamontowanej w czwartek (27.11) siłowni zewnętrznej Fit Park. To już trzeci taki obiekt w gminie.

Suchaczański Fit Park powstał w pobliżu świetlicy wiejskiej, niedaleko Zalewu Wiślanego. Zainstalowano w nim siedem specjalistycznych urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Niektóre są dwufunkcyjne, co oznacza, że na jednym zestawie mogą jednocześnie ćwiczyć dwie osoby.

Każdy ze sprzętów pomyślany jest w sposób zapewniający wszechstronny rozwój ciała i nawet umysłu. W zależności od wieku oraz własnych predyspozycji fizycznych, każdy może sobie układać serie ćwiczeń. Takich, aby przynajmniej na początku się za mocno nie zmęczyć i nie zniechęcić.
Różnorodność treningu w Fit Parku jest dużo większa niż w niejednej siłowni domowej. Treningi odbywają się na wolnym powietrzu, co ma ogromne znaczenie w skutecznym dotlenianiu organizmu.

Dla bardziej wymagających ustawiono w pobliżu stolik z namalowaną szachownicą, przy którym podczas przerw w ćwiczeniach można np. małą partyjką w szachy lub warcaby dodatkowo potrenować umysł.

Pierwsze testy siłowni wypadły dobrze. Próby jednoznacznie pokazały, że zainstalowane zestawy śmiało mogą służyć każdemu chętnemu.
Inicjatorami budowy siłowni w Suchaczu był Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, który całkowicie sfinansował to przedsięwzięcie. Teraz trzeba tylko odważnie zacząć ćwiczyć, a potem już tylko dbać o to wspaniałe miejsce.
Sylwester M. Jarkiewicz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz