środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Gracjan Kalandyk. Czy to jest Najlepszy Głos w Polsce?

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Gracjan Kalandyk, elblążanin o niezwykłej barwie głosu, oczarował nie tylko Justynę Steczkowską, ale i widzów TVP2. Dzięki ich głosom dostał się do finału „The Voice of Poland”. W sobotę powalczy o zwycięstwo i tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”. Czy udział w tym programie sprawi, że na poważniej zaistnieje na polskiej scenie muzycznej?

Podczas sobotniego, finałowego odcinka programu TVP 2 „The Voice of Poland” zmierzy się czworo wokalistów. Szansę na zdobycie tytułu, kontraktu płytowego oraz innych nagród, oprócz Gracjana Kalandyka, mają: Aleksandra Nizio, Magdalena Paradziej oraz Przemek Radziszewski. Kto zostanie zwycięzcą? Zdecydują wyłącznie widzowie poprzez głosowanie sms.
— Nie czuję stresu — powiedział nam 22-letni elblążanin. — Mamy teraz bardzo gorący okres, dużo piosenek do nauczenia. Brakuje czasu na to, żeby zjeść obiad, nie mówiąc już o stresie. Myślę, że ten ostatni odcinek programu zapowiada się ciekawie. Jedną z atrakcji będą występy z gwiazdami. Zaśpiewam z jedną z nich. Jaką? To niespodzianka. 

Wiadomo jedynie, że podczas finału wraz z uczestnikami zaśpiewają gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Maryla Rodowicz, Halina Młynkova, Margaret i Mietek Szcześniak.

Niezwykły, charakterystyczny głos elblążanina oczarował również widzów TVP2. To oni, podczas ostatniego odcinka, zdecydowali, że chcą aby Gracjan wystąpił w finale. Czy ich wsparcie wystarczy, aby przystojny wokalista został Najlepszym Głosem w Polsce? Przekonamy się o tym już w sobotę.

— Jestem zadowolony z tego, co udało mi się osiągnąć do tej pory. Myślę, że być w finałowej czwórce to już wielki sukces — dodaje wokalista. — Bez względu na to, czy wygram na pewno nie zrezygnuję z muzyki. Materiał na płytę już mam. Niebawem się ukaże.

Fani, a w szczególności fanki przystojnego muzyka, mogą się jednak poczuć zaskoczone. W programie Gracjan najczęściej wykonywał spokojne, miłosne ballady. To jednak nie jest jego muzyczny żywioł. Lubi wykonywać utwory takich artystów, jak: Sting, grupa U2.Finał programu „The Voice of Poland” już w sobotę na TVP2 o godzinie 20.05. Zwycięzca, oprócz tytułu Najlepszego Głosu w Polsce, otrzyma m.in. ofertę zawarcia kontraktu płytowego z wytwórnią Universal Music Polska, wystąpi w trakcie koncertu sylwestrowego we Wrocławiu oraz na koncercie debiutów w trakcie przyszłorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski