Marzenie na kadencję nowego starosty: nowa hala sportowa w Pasłęku

2014-12-08 09:35:00(ost. akt: 2014-12-08 09:36:09)
Sławomir Jezierski (z lewej) i Maciej Romanowski nadal będą pełnili najważniejsze funkcje w zarządzie powiatu elbląskiego

Sławomir Jezierski (z lewej) i Maciej Romanowski nadal będą pełnili najważniejsze funkcje w zarządzie powiatu elbląskiego

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Maciej Romanowski (Dobry Samorząd) został wybrany przez radnych powiatu na starostę elbląskiego. — Moim hasłem na tę kadencję będzie człowiek i gospodarka — zapowiada nowo wybrany starosta.
Padło tylko jedno nazwisko kandydata na stanowisko starosty elbląskiego. Maciej Romanowski został zarekomendowany radnym przez Ryszarda Zagalskiego, przewodniczącego Rady Powiatu w Elblągu. — Jest on wyjątkowo dobrze przygotowany do pełnienia tej funkcji. Maciej Romanowski przez ostatnie trzy kadencje był wicestarostą, a wcześniej - przez dwie kadencje - burmistrzem Pasłęka. Właściwie więcej nie trzeba już nic mówić — uważa przewodniczący.

Na Macieja Romanowskiego (Dobry Samorząd) zagłosowało 12 radnych. Cztery osoby były przeciwne powierzeniu mu tej funkcji. Jeden głos okazał się nieważny. Wicestarostą został Zbigniew Lichuszewski (PO), dotychczasowy dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a w przeszłości naczelnik wydziału ruchu drogowego elbląskiej policji. Jego kandydaturę, jednogłośnie, poparli wszyscy radni. Wybór Zbigniewa Lichuszewskiego "przypieczętował" koalicję: Dobry Samorząd (6 radnych) i PO (3 radnych), która przez najbliższe cztery lata będzie rządziła w powiecie. Koalicja może też liczyć na poparcie jednego radnego z PiS.

Na współudział w rządzeniu powiatem nie udało się namówić zwycięzców ostatnich wyborów - radnych z PSL (jest ich 7). Ostatecznie więc do zarządu weszło troje radnych z Dobrego Samorządu: Joanna Naspińska (10 głosów "za", 3 przeciwne, 4 wstrzymujące się), Donat Dębowski (11, 3 i 3) oraz Zbigniew Rutkowski (10, 2 i 5). Debiutantem w tej roli jest tylko Zbigniew Rutkowski, który w poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym Rady.

Podczas następnej, zapowiedzianej na najbliższy piątek sesji, radni chcą ustalić skład siedmiu stałych komisji i oczywiście wybrać ich przewodniczących. Od tego momentu będą już mogli zabrać się do pracy. Pierwszym wyzwaniem, jakie przed nimi stoi jest uchwalenie budżetu na 2015 rok. — Moim hasłem nie tylko na przyszły rok, ale na całą kadencję jest człowiek i gospodarka — zapowiada starosta Maciej Romanowski.

Starosta nie ukrywa, że jego „oczkiem w głowie” będzie oświata, w tym promowanie najbardziej zdolnej młodzieży i zapewnienie jak najlepszych warunków osobom, zmuszonym do korzystania z usług domów pomocy społecznej.
— Nie jesteśmy za bogatym powiatem, ale na pewno jesteśmy powiatem odważnym. Zdecydowaliśmy się na przekształcenie szpitala powiatowego w spółkę i teraz naprawdę możemy się cieszyć z efektów tej decyzji. Oczywiście, w kolejnych latach nadal będziemy szpital wspierali — zapowiada starosta.
Podobnie, jak w poprzednich latach i w tej kadencji jednym z większych wyzwań będą remonty dróg. — Dużo już zrobiliśmy w tym zakresie, ale dużo jest też przed nami — podkreśla starosta.
Nowy starosta ma też marzenie na tę kadencję. — Jest nim wybudowanie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku hali sportowej — zdradza Maciej Romanowski. — Sami tego zadania na pewno nie udźwigniemy. Ale mam nadzieję, że zyskamy w tym zakresie partnerów w samorządzie pasłęckim.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rysio #1694211 | 83.11.*.* 19 mar 2015 22:54

  Remonty dróg i infrastruktura w lesie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ostatni gasi światło #1603914 | 31.1.*.* 10 gru 2014 19:56

  PZPO i ZSL jedyną nadzieją dla Polski i czym więcej tłustych, pokomunistycznych ryjów przy korycie tym żyje sie lepiej.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Oburzony podatnik #1603692 | 77.253.*.* 10 gru 2014 17:49

  Patole wybrały leśnych dziadków, a oni bez żenady pieniądze topią w zapyziałym Pasłęku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. 008 #1600681 | 83.25.*.* 8 gru 2014 19:26

  Plany można mieć,gdy jest kasa.O rozwój młodzieży trzeba dbać w miarę posiadanych możliwości. POWIAT ELBLĄSKI to nie tylko PASŁĘK .Panie Starosto z pełnym szacunkiem do Pana i Pasłęczan mieszkańcy pozostałych gmin Powiatu też oczekują zmian.O pomstę do nieba wołają DROGI w wielu gminach.Zamiast planować kolejny obiekt sportowy proszę zrobić sobie wycieczkę po wszystkich drogach powiatowych i w najbliższych latach postarać się zmienić ten stan.Wszystkie gminy oczekują na poprawę infrastruktury powiatowej.W Pasłęku jest jej najwięcej ale obiektów sportowych jak na jedno miasto to może na razie wystarczy.Pozdrawiam i mam nadzieję,że w tych 4 latach zadania Powiatu skoncentrowane będą na remonty dróg.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 5. kosa #1600172 | 151.248.*.* 8 gru 2014 14:12

  droga wiktrowo- jegłownik starosto

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)