Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Od Wisły do Wisły. Nowy przewodnik dla kajakarzy

2015-01-15 09:10:20 (ost. akt: 2015-01-15 09:14:15)

Autor zdjęcia: arch. PTTK w Elblągu

Z myślą o amatorach wycieczek kajakowych powstał przewodnik "Od Wisły do Wisły". Publikacja ukazała się w nakładzie 9 tys. egzemplarzy i będzie ją można otrzymać bezpłatnie m.in. w siedzibie Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski. Lecz najpierw przewodnik będzie prezentowany podczas konferencji, która odbędzie się 3 lutego w Ratuszu Staromiejskim.

Autorami przewodnika są: Sławomir Dylewski i Marek Połomsk. Napisali go z myślą o amatorach wycieczek kajakowych po okolicznych rzekach, m.in. po Nogacie, Elbląg, Drwęcy, po Kanale Elbląskim i Kanale Jagiellońskim.

— W przewodniku znajdują się opisy miejscowości, trasy którymi można płynąć, informacje historyczne dotyczące miejscowości i ciekawostki — mówi Marian Tomaszewski, koordynator projektu "Kajak", w ramach którego powstał przewodnik.

Wydrukowano go w nakładzie 9 tys. egzemplarzy, w tym 2 tys. po niemiecku, 2 tys. po angielsku i 5 tys. po polsku. Przewodnik będzie można otrzymać bezpłatnie w siedzibie Łączy Nas Kanał Elbląski przy ul. Komeńskiego. Marian Tomaszewski już zapowiada, że będzie on rozbudowany o kolejne trasy, a jego druk wznowiony, być może jeszcze w tym roku.
Natomiast już działa mobilna aplikacja z trasami, którą również przygotowano w ramach projektu "Kajak". Można ją pobrać na stronach: Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski (www.kanal-elblaski-lgd.pl) i Stowarzyszenia Ziemi Lubawskiej. Po zeskanowaniu smartfonem aplikacji, można obejrzeć poszczególne trasy kajakowe.

3 lutego o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się konferencja, podczas której zaprezentowany zostanie przewodnik, jak również film "Od Wisły do Wisły". Żeby wziąć udział w zapowiadanej konferencji, należy do dnia 28 stycznia zarejestrować się w biurze Stowarzyszenia Łączy nas Kanał Elbląski LGD lub telefonicznie pod numerem telefonu 55 239 49 61.
kr


Źródło: Dziennik Elbląski