Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

IV Pasłęcka Wiosna Teatralna. Znany już program, rusza sprzedaż biletów

2015-01-23 12:16:13 (ost. akt: 2015-01-23 12:23:28)

Od 11 do 14 kwietnia potrwa IV Pasłęcka Wiosna Teatralna. W jej trakcie zaprezentowane zostaną trzy spektakle w wykonaniu aktorów elbląskiego teatru: "Tuwim bez cenzury","Piosenki z teatru II" oraz "Koziołek Matołek".

Bilety na IV Pasłęcką Wiosnę Teatralną będzie można kupować od najbliższego poniedziałku (26.01) w sekretariacie Pasłęckiego Ośrodka Kultury przy pl. św. Wojciecha 5.
— Wśród osób, które zakupią bilet do 8 marca, zostaną rozlosowane Złote Karnety na Elbląską Wiosnę Teatralną. Losowanie Złotych Karnetów nastąpi 8 marca w czasie imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet — informuje POK.

W trakcie IV Pasłęckiej Wiosny Teatralnej zaprezentowane zostaną trzy spektakle w wykonaniu aktorów teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Będą to: "Tuwim bez cenzury","Piosenki z teatru II" oraz "Koziołek Matołek".

"Tuwim bez cenzury", 11 kwietnia, godz. 19, cena biletu 29 zł
"Tuwim bez cenzury" to dynamiczny spektakl pełen poezji i piosenek Juliana Tuwima. Widowisko będzie naładowane dowcipem, idąc w kierunku muzycznego kabaretu! Językiem ciętym i dosadnym poruszymy tematy ważne i ważkie. Teksty wykorzystane do spektaklu zaskoczą, a karuzela postaci nie zwolni tempa akcji. Aktorzy nieustannie będą żonglować słowem, odkrywając błyskotliwość tuwimowskiego języka! Scena teatralna nada poecie nowy urok, a współczesne wykonanie i interpretacja sprawi, że nie straci on na swojej aktualności. Zapowiada się koncertowa zabawa!

"Piosenki z teatru II", 12 kwietnia, godz. 19, cena biletu 29 zł

"Koziołek Matołek", 14 kwietnia, godz. 9, 11, cena biletu 18 zł
Scenariusz i reżyseria: Cezary Żołyński
Zapraszamy na kultową bajkę "Koziołek Matołek" Kornela Makuszyńskiego napisaną prawie 80 lat temu, ale ciągle popularną i uwielbianą przez najmłodszych. Sympatyczny bohater wyrusza w drogę do mitycznego Pacanowa, gdzie kują kozy. Przemierzając świat, odwiedza egzotyczne kraje i przeżywa wiele ciekawych przygód - groźnych, śmiesznych i pouczających. Ulubieniec dzieci łatwowierny Matołek dzięki swoim przyjaciołom zawsze wychodzi cało z każdej opresji. Radosny spektakl z wartką akcją, kolorowymi kostiumami i wesołymi piosenkami przeniesie widzów w przyjazny bajkowy świat niezwykłych przygód słynnego Koziołka Matołka. Czy pozornie niezdarny i głupiutki Koziołek w czerwonych spodenkach odnajdzie jedyne miejsce, gdzie podkuwają kozy?

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB