Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Rozpoczęła się akcja "Zima w mieście". Atrakcje dla blisko 100 dzieci

2015-01-26 19:16:46 (ost. akt: 2015-01-26 19:35:57)

Autor zdjęcia: nadesłane

Oratorium im. św. Jana Bosko przy Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku po raz kolejny zorganizowało w czasie ferii zimowych zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Zima w mieście 2015". Na tę, sprawdzoną już formę wypoczynku zgłosiło się aż 90 osób w różnym wieku.

Uroczyste rozpoczęcie akcji "Zima w mieście 2015" miało miejsce w poniedziałek (26.01) o godz. 10. Uczestnicy zebrali się w Oratorium, gdzie ks. Dariusz Machniak powitał wszystkich i przedstawił program. Przybliżył też obowiązujące zasady na ten czas. Nie było żadnych niespodzianek. Dzieci przywitał ks. proboszcz Sławomir Szczodrowski. Było „słówko” o ks. Bosko, którego 200-lecie urodzin obchodzimy w tym roku, modlitwa i życzenia wspaniałego wypoczynku.

Dzieci zostały podzielone na grupy o kolorowych nazwach. Każdą będzie opiekowało się kilkoro animatorów Oratorium. Następnie dzieci mogły zjeść słodką kanapkę i wszyscy wyruszyli do sali gimnastycznej w miejscowym gimnazjum. Tam były kolejne powitania i życzenia od Burmistrza Andrzeja Lemanowicza i dyrektora szkoły Ryszarda Przyborowskiego. Po tej oficjalnej części rozpoczęły się zajęcia gimnastyczne. Radości było wiele.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wszyscy wrócili do Oratorium, gdzie mamy przygotowały ciepły poczęstunek. Smakował nawet niejadkom.
Dzień pierwszy ferii zimowych zakończony. Jutro czekają wszystkich kolejne atrakcje.

Oto program na kolejne dni:
27 stycznia (wtorek) - wyjazd do Ostródy na kręgle.
28 stycznia (środa) - turniej w piłkę halową, tenisa stołowego oraz gry i zabawy dla dzieci.
29 stycznia (czwartek) - wyjazd do Elbląga na lodowisko.
30 stycznia (piatek) - "Oratoriada" na Sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Jana Pawła II.
31 stycznia (sobota) - rozpoczęcie o godz. 10 w Oratorium; o godz. 12 Eucharystia z okazji uroczystości św. Jana Bosko. Zapraszamy całe rodziny, osoby, które nie brały udziału w zimowisku. Po Eucharystii wszystkich zapraszamy na bal do Domu Kultury - mile widziane przebrania w stylu z dawnej epoki lub inne, według możliwości.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy tegorocznej „zimy w mieście” wspaniale spędzą ten tydzień. Jest to możliwe dzięki zabiegom kierownika Oratorium - ks. Dariusza Machniaka, pomocy ks. proboszcza Sławomira Szczodrowskiego, i pozostałych współbraci, doraźnej pomocy finansowej Andrzeja Lemanowicza, burmistrza miasta i gminy Tolkmicko, a także życzliwości Ryszarda Przyborowskiego, dyrektora Gimnazjum w Tolkmicku i Roberta Oleszkiewicza, dyrektora Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku.
Nie będziemy wymieniać wolontariuszy, animatorów Oratorium i rodziców dzieci. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji i przebiegu tego wypoczynku.

A potem...
Od 1 do 7 lutego 2015 r. drugi tydzień ferii zimowych - na nartach w Zakopanem.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB