Salsa Elbląg - z miłości do tańca

2015-02-17 12:02:00(ost. akt: 2015-02-17 12:24:28)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Do niedawna egzotyczne, obcobrzmiące określenia: Salsa, Bachata, Kizomba, które najłatwiej było odnieść do nazw potraw od pewnego czasu, dzięki Szkole Tańca Salsa Elbląg, nabierają właściwego znaczenia. Wszyscy elblążanie mogą sami przekonać się, co to takiego.
Salsa Elbląg to projekt, który powstał aby przybliżyć tajemnice tańców w parach. Z zamiłowania do tańca, z chęci dzielenia się pozytywną energią i umiejętnościami, Jacek i Justyna działają wszędzie tam, gdzie spotykają osoby zainteresowane podjęciem tanecznego wyzwania i gotowe do wspólnej nauki. Można ich poznać podczas regularnych zajęć, intensywnych weekendowych kursów, pokazów oraz wieczorków tanecznych. Przygotowują również choreografie pierwszego tańca dla nowożeńców.

6 lutego mieliśmy okazję przekonać się na żywo, jak wygląda taniec w wykonaniu Jacka i Justyny podczas rozstrzygnięcia plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2014. Zaprezentowana przez nich Salsa była aromatyczną, pikantną, mieszanka różnych gatunków muzycznych i stylów tanecznych, które sprawiły, że trudno było pozostać obojętnym na gorący rytm i widok dynamicznie wykonywanych figur. Drugim zaprezentowanym tańcem była Bachata. Wywodząca się z Dominikany, romantyczna, z charakterystycznym ruchem bioder i melodyjną muzyką. Największą zagadką był występ Kizomby, tańca o afrykańskich korzeniach, w którym podstawą jest kontakt pomiędzy partnerami i wyraźne, podobne do tangowego, prowadzenie.

— Charakterystyczny styl prowadzenia zajęć, indywidualne podejście i pozytywna atmosfera są tym co nas wyróżnia. Zależy nam na zainteresowaniu elblążan bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, jaką jest taniec. Regularne zajęcia dają możliwość zrozumienia podstawowych reguł, dzięki którym podczas kolejnych godzin spędzanych na parkiecie, kursanci cieszą się z wysiłku jaki podjęli na zajęciach, czerpią radość z tańca i w konsekwencji odważniej wychodzą na parkiety poza salą treningową — mówi Justyna.

Zdobycie zaufania potencjalnych kursantów nie jest łatwe. Decydując się na kurs oceniamy prowadzących, muzykę, atmosferę i nasze postępy po pierwszych kilku zajęciach. Salsa Elbląg, konsekwentnie zdobywa zainteresowanie coraz szerszej grupy osób.
Co ich przekonuje i dlaczego decydują się na rozpoczęcie swojej przygody z tańcem? 

1. Nie liczy się wiek i poziom umiejętności tanecznych.

2. Można zacząć naukę bez partnera. 

3. Celem jest wspólna zabawa i poznawanie nowych osób.

4. Poznajemy tańce użytkowe i znając ogólne zasady możemy bawić się do muzyki dyskotekowej. 

5. Bardzo łatwo można odnaleźć się na imprezach i błyskawicznie nawiązać nowe znajomości. 

6. Taniec to alternatywny, przyjemny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Zapraszamy do odwiedzenia www.facebook.com/SalsaElblag i uczestnictwa w regularnym kursie, który odbywają się w każdy poniedziałek. Do wyboru są trzy kursy tańca: Salsa 18.00, Bachata 19.05, Kizomba 20.10. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 660-753-635.