środa, 18 maja 2022. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Zagraj o staż, a może wygrasz pracę

2015-03-05 15:05:51 (ost. akt: 2015-03-05 13:28:28)
Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz więcej ofert i coraz więcej absolwentów będzie chciało korzystać z tej formy wejścia na rynek pracy — mówi Tomasz Chętnik

Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz więcej ofert i coraz więcej absolwentów będzie chciało korzystać z tej formy wejścia na rynek pracy — mówi Tomasz Chętnik

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już po raz drugi, maturzyści i absolwenci szkół wyższych będą zaproszeni do "gry o wakacyjny staż". Jej zwycięzcy zyskają trochę doświadczenia zawodowego i - jeżeli dadzą się poznać pracodawcy od jak najlepszej strony - szansę na stałe zatrudnienie.


Do udziału w projekcie "Gra o wakacyjny staż", już po raz drugi, zaprasza absolwentów Elbląska Izba Gospodarcza i elbląski ratusz. Rekrutacja stażystów ruszy w kwietniu.

 — Do końca marca, czekamy na zgłoszenia od firm, które chciałyby ufundować płatne staże wakacyjne — informuje Tomasz Chętnik z Elbląskiej Izby Gospodarczej.

— Wzorujemy się na Gdańsku, gdzie "gra o staż" toczy się już trzynasty rok. Tam, na początku, też zainteresowanie nie było duże. A w ubiegłym roku przedsiębiorcy zgłosili już 390 ofert, o które ubiegało się prawie 1700 absolwentów. Wszystko jest więc jeszcze przed nami — ma nadzieję Tomasz Chętnik.


Publikacja ofert staży (na stronie EIG oraz na stronach miasta: www.umelblag.pl i www.inwestycje.elblag.pl.) przewidziana jest na 19 kwietnia. Dzień później rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń od absolwentów zainteresowanych wakacyjną praktyką zawodową. Chętni będą mogli wpisywać się na listę kandydatów do 15 maja. W połowie czerwca zostanie opublikowana lista laureatów. 


W projekcie mogą wziąć udział osoby, które obchodziły już 18 urodziny, a nie mają jeszcze ukończonego 30 roku życia i są uczniami lub absolwentami szkół średnich, bądź studentami lub absolwentami uczelni wyższych.

— Z tym, że od ukończenia przez absolwentów szkoły lub studiów nie mogło upłynąć więcej niż dwa lata — zastrzega Tomasz Chętnik.
 

gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB