Zostań sędzią piłkarskim. Kurs rusza w marcu

2015-03-09 11:07:49(ost. akt: 2015-03-09 11:24:18)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W drugiej połowie marca rozpocznie się kurs sędziego piłki nożnej. Zajęcia będą się odbywały między innymi w Elblągu. Chętni mogą się zgłaszać do 22 marca.
— Kandydaci, którzy pomyślnie ukończą kurs, zostaną członkami Warmińsko-Mazurskiego Kolegium Sędziów oraz nabędą uprawnienia sędziego próbnego, dzięki którym będą mogli sędziować mecze piłkarskie w województwie warmińsko-mazurskim od rundy wiosennej sezonu 2014/2015 — informuje Piotr Dudkiewicz, organizator kursu.

Od kandydatów wymagana jest dobra sprawność fizyczna oraz podstawowa wiedza na temat przepisów gry w piłkę nożną. Kurs przewidziany jest dla osób, które ukończyły 16 lat i mają minimum średnie wykształcenie lub uczęszczają obecnie do szkoły, gdzie nauka kończy się maturą.

Kurs rozpocznie się 22 marca (zajęcia organizacyjne) i kończy egzaminem 21 kwietnia w Olsztynie.
— Zajęcia od 23 marca do 20 kwietnia będą odbywały się równolegle w czterech ośrodkach: Elblągu, Giżycku, Iławie i Olsztynie w godz. 16-18, dwa-trzy razy w tygodniu – dodaje Piotr Dudkiewicz.
Koszt kursu wynosi 150zł. Organizatorzy zapewniają aktualne przepisy gry w piłkę nożną oraz materiały szkoleniowe.
Zainteresowani mogą się zgłaszać do 22 marca za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.