Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Tolkmicki przystanek na trasie pielgrzymki Marka Kamińskiego

2015-03-20 09:32:33 (ost. akt: 2015-03-20 09:34:28)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

16 marca 2015 roku Marek Kamiński, polski polarnik i podróżnik, wyruszył na pieszą pielgrzymkę z Kaliningradu do Santiago de Compostela Szlakiem Św. Jakuba. Jest to ponad 4000 kilometrów, które chce pokonać w około 100 dni po to, by inspirować i skłonić do refleksji. Jest bardzo otwarty na spotkania z mieszkańcami miejsc, znajdujących się na trasie tej Drogi.

18 marca na trasie pielgrzymki znalazło się Tolkmicko. Powitanie Gościa i osób towarzyszących przez ks. proboszcza Sławomira Szczodrowskiego odbyło się „u wrót miasta”. Na plebanii czekali włodarze miasta : Burmistrz Andrzej Lemanowicz i jego z-ca Pan Józef Zamojcin.
Goście pierwsze kroki skierowali do kaplicy zakonnej, na modlitwę wieczorną, potem do swoich pokoi.
Podczas kolacji Pan Marek dzielił się wrażeniami z pierwszych etapów i celu tej pielgrzymki, którym będą przemyślenia na temat wartości, jakie odnajdzie w drodze do Santiago de Compostela.

Po nocnym wypoczynku goście rozpoczęli dzień uczestnictwem w Mszy Św. w Kościele Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.
Po śniadaniu, spakowani do podróży, skierowali swoje kroki do Ratusza Miejskiego, gdzie czekały władze miasta, z przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Magdaleną Dalman i grupą młodzieży z tolkmickiego Gimnazjum wraz z Dyrektorem Ryszardem Przyborowskim i katechetą, ks. Dariuszem Machniakiem
W czasie krótkiego spotkania Marek Kamiński opowiedział trochę ciekawostek z dotychczasowego życia i celu tej pielgrzymki, odpowiedział na kilka pytań.
Jeszcze zwiedzenie wieży widokowej i Sali wystawowej.

Czas naglił. Pożegnany przez włodarzy miasta, wyruszył w dalszą drogę. Przez ok. 7 km towarzyszyła Mu grupa tolkmickiej młodzieży, pod przewodnictwem ks. Darka.
Panu Markowi, towarzyszącemu mu lekarzowi i operatorowi, życzymy dotarcia do Grobu Św. Jakuba Apostoła, spełnienia celów tej pielgrzymki, przeżycia wielu wrażeń i spotkanie ciekawych ludzi na trasie, otwartych na wszystkich pielgrzymów, podążających Szlakiem Św. Jakuba Apostoła.
Szczęść Boże na dalszą drogę, od tolkmickich duszpasterzy, władz i mieszkańców miasta.

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sylwester M. Jarkiewicz #1694603 20 mar 2015 14:31

    Szerokiej drogi Panie Marku. Wyzwanie wielkie, prawie jak podróż na biegun:):)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz