środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

VI Wiosenne Targi Ogrodnicze. Tu znajdziesz wszystko do sadu i ogrodu

2015-04-11 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-10 11:08:13)

Autor zdjęcia: R.Ulatowski

Pogoda dopisuje, prace w ogrodach i na działkach już trwają pełną parą. W ostatni weekend kwietnia warto odwiedzić Stare Pole, gdzie odbędą się VI Wiosenne Targi Ogrodnicze.

VI Wiosenne Targi Rolne w Starym Polu odbędą się 25 i 26 kwietnia, w godz. 10-17. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Odział w Starym Polu.

— Odwiedzający znajdą u nas praktycznie wszystko co może być potrzebne do ogrodu i sadu, a nawet do domu czy na balkon jeśli chcemy je trochę „zazielenić” na wiosnę — zapewnia Adam Kopeć z Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, komisarz VI Wiosennych Targów Ogrodniczych. — Cały czas przyjmujemy zgłoszenia chętnych wystawców. W tej chwili mamy już 200 firm z różnych branż — dodaje.

Najwięcej wystawców zgłosiło się tradycyjnie z branży ogrodniczej. Na stoiskach w tym bloku znajdziemy m.in.: materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny rabatowe, doniczkowe, cebulowe oraz nasiona i rozsadę warzyw.

Na targach gościć będą również producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą także firmy budowlane, motoryzacyjne, oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. Problemów z zakupem odpowiednich mebli czy oświetlenia nie powinny mieć również osoby planujące aranżację ogrodu.
— Całkiem duży będzie sektor z tradycyjnymi produktami spożywczymi - już w tej chwili mamy 30 zgłoszeń. Znajdziemy tam miedzy innymi wytarzane dawnymi metodami wędliny, sery, chleby i ciasta — dodaje Adam Kopeć.

Podczas targów będzie można również obejrzeć wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików oraz rzemiosło artystyczne.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski