Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Odwiedź Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu. Już w najbliższy weekend

2015-04-21 07:05:00 (ost. akt: 2015-04-20 20:03:01)
Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem

Autor zdjęcia: Ryszard Ulatowski

Wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Potrzebne do tego sadzonki, drzewka, a także meble czy sprzęt znajdziemy na Wiosennych Targach Ogrodniczych w Starym Polu.

W sobotę i niedzielę zaprezentuje się tam kilkadziesiąt firmy z branży ogrodniczej, oferujące między innymi materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny rabatowe, cebulowe oraz nasiona i rozsadę warzyw. Nie zabraknie również stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów.

— Na targach gościli będziemy również producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem — mówi Adam Kopeć z Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, komisarz VI Wiosennych Targów Ogrodniczych. — Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, a także oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. Razem zaprezentuje się ponad 200 firm — dodaje.


Problemów z zakupem odpowiednich mebli czy oświetlenia nie powinny mieć również osoby planujące aranżację ogrodu.

— Całkiem duży będzie sektor z tradycyjnymi produktami spożywczymi - już w tej chwili mamy 30 zgłoszeń. Znajdziemy tam miedzy innymi wytarzane dawnymi metodami wędliny, sery, chleby i ciasta — dodaje Adam Kopeć.
 Podczas targów będzie można również obejrzeć wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików oraz rzemiosło artystyczne.

— Te targi są najmłodszą z naszych imprez. Jednak praktycznie od początku cieszą się dużą popularnością. Szacujemy, że w tym roku odwiedzi nas 10-12 tysięcy osób. Myślę, że do tego sukcesu imprezy po części przyczyniła się pora roku. Wiosną prace rozpoczynają ogrodnicy i sadownicy, zaludniają się działki. Mamy energię i chęć do wyjścia na dwór — wyjaśnia komisarz wystawy.


VI Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu odbędą się 25 i 26 kwietnia, w godz. 10-17. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Odział w Starym Polu.

naj


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB