Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Przygotowują fontanny do uruchomienia. Woda tryśnie od 1 maja

2015-04-24 19:20:58 (ost. akt: 2015-04-24 19:28:18)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Rozpoczęły się przygotowania do uruchomienia fontanny na placu katedralnym na elbląskiej starówce. W połowie przyszłego tygodnia podobne roboty są zaplanowane na fontannach przy Placu Słowiańskim oraz na ul. 1 Maja.

Jak mówią urzędnicy z elbląskiego ratusza, nic nie wskazuje na to, aby wystąpiły problemy z uruchomieniem trzech miejskich fontann. Oznacza to, że najpewniej 1 maja, wraz z rozpoczęciem sezonu, elblążan przywita szmer tryskającej wody.

Pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w piątek (24.04) rozpoczęli pierwsze prace techniczne i konserwatorskie na fontannie na placu katedralnym.
— Fontanna przy placu katedralnym jest także poddawana konserwacji okresowej. Zajmuje się tym firma zewnętrzna. Tuż przed samym uruchomieniem napełniamy więc zbiornik, by sprawdzić, czy wszystko działa i czy dysze fontanny są sprawne i nie zapchane. Z końcem kwietnia przewidujemy w tym zakresie pierwsze próby — mówi Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W połowie przyszłego tygodnia rozpoczną się także prace przygotowawcze na fontannach przy Placu Słowiańskim i 1 Maja. W przypadku fontanny na popularnym "pigalaku" prace polegały tu zazwyczaj na czyszczeniu niecki specjalnymi środkami rozpuszczającymi nieczystości i usunięciu głównie zarośli oraz kamienia. Później wystarczy jedynie napełnić zbiornik wodą.

Wszystkie elbląskie fontanny pracują w obiegu zamkniętym. Zbiorniki w sezonie letnim są jednymi z największych atrakcji w naszym mieście. W ubiegłym roku furorę zrobiła fontanna na placu katedralnym. Elblążanie i turyści także w tym roku będą tu mogli podziwiać strumienie wody o różnej wysokości. Zaś wieczorami fontanna zachwyci nas świetlnymi pokazami wodnymi.
as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. spadek #1721550 | 46.170.*.* 25 kwi 2015 01:38

    Ta woda z fontanny znowu będzie zalewała chodnik przy bulwarze? Czy może uda coś się z tym zrobić?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz