Oto najlepsi pingpongiści w Elblągu

2015-05-10 09:45:29(ost. akt: 2015-05-10 09:47:42)

Autor zdjęcia: MOSiR w Elblągu

Ostatnim akcentem tenisowego sezonu w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji były Indywidualne Mistrzostwa Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym. Tytuł mistrzowski wśród pań zdobyła Aleksandra Chołub, natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Dariusz Sikora.
Tradycyjnie już na zakończenie sezonu tenisowego rozgrywane są Indywidualne Mistrzostwa Elbląga Amatorów. Nie inaczej było także w tym roku, gdzie w rywalizacji o miano najlepszego tenisisty Elbląga zmierzyło się łącznie 52 zawodniczki i zawodników. Nim jednak tenisiści stanęli za stołami odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w VII edycji Grand Prix Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym.

Przez cały sezon zawodnicy rywalizowali w poszczególnych turniejach zdobywając punkty do klasyfikacji generalnej. Zgodnie z regulaminem, do punktacji ogólnej sezonu, wliczanych było sześć najlepszych wyników z siedmiu rozegranych turniejów. W śród kobiet najlepsza na przestrzeni całego sezonu okazała się Elżbieta Moszczyńska, która zwyciężyła w sześciu z siedmiu rozgrywanych turniejów klasyfikacyjnych i ostatecznie wyprzedziła drugą w tabeli Magdalenę Stankiewicz i trzecią Elżbietę Wardzyńską. Natomiast w najmłodszej kategorii chłopców do lat 13 zwycięzcą całego cyklu grand prix okazał się Piotr Krajewski, który zdeklasował swoich konkurentów. Triumfator GP wyprzedził drugiego w tym zestawieniu Jacka Juchniewicza aż o 158 punktów. Na najniższym stopniu podium znalazł się Bartosz Rogosz.

Zdecydowanie bardziej zacięta i wyrównana była walka w kategorii wiekowej 14-19 lat. Tu Damian Stalewski wyprzedził drugiego w klasyfikacji Wiktora Lewandowskiego o zaledwie dwa punkty. Trzecie miejsce przypadło natomiast Radosławowi Przeździeckiemu. Zacięta walka, niemal do ostatniej piłki, toczyła się również wśród mężczyzn w kategorii 20-44 lata. Ostatecznie zwyciężył Wojciech Dzierżko (220 pkt.), a tuż za nim, ze stratą zaledwie dwóch oczek, znalazł się Bartosz Wroniak. Dwójce prowadzących, niemal do końca rozgrywek, deptał po piętach Artur Gromko, który z dorobkiem 204 pkt sklasyfikowany został na trzeciej pozycji.

Dla Mirosława Sonnenfelda brak udziału w jednym z turniejów nie był przeszkodą w wywalczeniu pierwszego miejsca wśród zawodników 45-64 lata. Zwycięzca tej kategorii, w pozostałych turniejach spisywał się na tyle dobrze, że zgromadzenie łącznie 230 punktów, dało mu zwycięstwo w całym cyklu rozgrywek. Drugi w tej klasyfikacji był Mirosław Stefanowicz (228 pkt.), a trzeci Janusz Kriger (208 pkt.). W ostatniej i zarazem najstarszej grupie wiekowej (65 lat i starsi) w całym sezonie rywalizowało łącznie dziesięciu zawodników. Z tego grona najrówniejszą formę zaprezentował Tadeusz Piasecki, który na finiszu okazał się lepszy od drugiego w klasyfikacji Ryszarda Marszałkowskiego i trzeciego Zygmunta Fleszara.

- Musze przyznać, że te rozgrywki to wspaniała rzecz, a grand prix organizowane przez MOSiR cieszy się duża popularnością, bo jak widać startuje coraz więcej zawodników - uważa Tadeusz Piasecki, zwycięzca Grand Prix Elbląga w najstarszej kategorii wiekowej. - Tenis stołowy to dla mnie najlepszy sportowy narkotyk. Gram już od 60-ciu lat, a od ponad pięciu lat nie opuściłem żadnego turnieju organizowanego przez MOSiR i nadal nie zamierzam rezygnować z tej gry. Cieszę się, że młodzi biorą ze mnie przykład i zaczynają grać w tenisa.

Po rozdaniu nagród za tegoroczne grand prix przyszedł czas na rywalizację sportową w Indywidualnych Mistrzostwach Elbląga Amatorowi. O miano najlepszej przedstawicielki płci pięknej walczyły cztery panie z których najlepsza okazała się Aleksandra Chołub, wyprzedzając drugą w klasyfikacji Magdalenę Bukowską i trzecią Elżbietę Moszczyńską. Natomiast w grach deblowych mistrzostwo Elbląga wywalczyły panie Aleksandra Chołub/Magdalena Bukowska, które w decydującym meczu pokonały duet Elżbieta Wardzyńska/Elżbieta Moszczyńska 3:0.

Aż 48 zawodników z województw województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego stanęło do rywalizacji w kategorii mężczyzn. Z tego grona najlepiej poradził sobie Dariusz Sikora, który w drodze do finału pokonał pięciu przeciwników, a w meczu o złoto okazał się lepszy od Marcina Podkańskiego, wygrywając 3:0. Zwycięzca tej klasyfikacji jeszcze raz tego dnia okazał się najlepszy, tym razem w drach deblowych, gdzie wspólnie z Bartoszem Kępskim zdobyli złote medale. Najlepszy męski duet, po zaciętym i emocjonującym meczu, pokonał w finale parę Filip Skóra/Mirosław Sonnenfeld 3:2. Po ostatnim meczu nastąpiło uroczyste zakończenie mistrzostw, a najlepsi zawodnicy i pary deblowe otrzymały puchary i medale.

Przed zawodnikami teraz wakacyjna przerwa, a kolejna edycja Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym zostanie zainaugurowana we wrześniu 2015 r. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.
Tekst i fot. MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski