Największe przeboje króla musicalu w Filharmonii Bałtyckiej. Wygraj bilet!

2015-05-20 13:47:00(ost. akt: 2015-05-20 13:55:11)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Już w najbliższą niedzielę (24.05), w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, odbędzie się koncert pod tytułem „Największe przeboje króla musicalu: The Best of Sir Andrew Lloyd Webber”.
Musical to forma muzyczna znajdująca w ostatnich latach coraz większe grono fanów i gorących miłośników. Najsłynniejsze musicale, jak np. „Evita”, „Cats” czy „Upiór w Operze” znane są właściwie każdemu, a najsłynniejsze przeboje musicalowe nucimy czasem nie do końca zdając sobie sprawę, skąd pochodzą.

Czasem trafia się nam okazja, by o musicalu dowiedzieć się więcej, a najnowsza propozycja muzyczna Jakuba Wociala i Tomasza Filipczaka pozwala nam poznać świat jednej z największych sław musicalowych – Sir Andrew Lloyd Webbera.
Już w najbliższą niedzielę (24.05) o godz. 19, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, odbędzie się koncert pt. „Największe przeboje króla musicalu: The Best of Sir Andrew Lloyd Webber”, prezentujący wybór największych przebojów znakomitego twórcy wielu znanych i cenionych musicali. Będzie to drugi z planowanego cyklu koncertów, które mają przybliżyć polskiej publiczności największe dokonania brytyjskiego klasyka.

„Największe przeboje króla musicalu” to koncert prezentujący przekrojowo twórczość autora tak znanych musicali jak: „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, czy wspomniany wcześniej „Upiór w Operze”. Publiczność usłyszy znane przeboje musicalowe zarówno w klasycznych jak i zupełnie nieznanych, zaskakujących interpretacjach. Obok utworów zaśpiewanych w oryginale część wykonana będzie w języku polskim, w przekładach przygotowanych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia.

Podczas ok. 90 minutowego koncertu wystąpią Jakub Wocial, Paulina Janczak, Edyta Krzemień oraz Wiktoria Maria Jabłońska. Przy fortepianie akompaniować im będzie Tomasz Filipczak, znany z produkcji telewizyjnych takich jak „Taniec z Gwiazdami” czy „Jaka to melodia”, oraz wiolonczelistka Justyna Maliszek. Na scenie zaprezentuje się również tancerz Santiago Bello z autorską choreografią.
Bilety na koncert można zakupić w kasie Filharmonii Bałtyckiej oraz na stronie internetowej www.bilety24.pl.

Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na niedzielny koncert w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Żeby zdobyć je należy wysłać sms pod nr 71160 i w jego treści napisać dlaczego warto słuchać muzyki klasycznej - treść sms do de.fil.odpowiedź. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną liczbę odpowiedzi. Na sms-y czekamy do najbliższego piątku (22.05) do godz. 12. Zaproszenie trafi do autora najciekawszej odpowiedzi. Skontaktujemy się z nim telefonicznie. Regulamin konkursu na www.dziennikelblaski.pl