Czas na drugi remont szkoły w Zielonce Pasłęckiej

2015-05-23 12:00:00(ost. akt: 2015-05-22 10:55:49)

Autor zdjęcia: arch. SP w Zielonce Pasłęckiej

Rozpoczyna się drugi etap remontu Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej. Do przetargu na to zadanie stanęły trzy firmy.
Najatrakcyjniejszą finansowo ofertę przedstawiło braniewskie przedsiębiorstwo, które zadeklarowało, że wykona remont za prawie 445 tys. zł. Najwyższa oferta opiewała na niecałe 487 tys. zł.

— Prace będą się toczyły w tej części budynku szkoły, która nie była remontowana w 2013 r. — informuje Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka. 


Przed dwoma laty odnowiona została część pomieszczeń, znajdujących się na parterze: oddział przedszkolny, sekretariat, gabinet dyrektora, biblioteka, hol oraz sala gimnastyczna. 

— Obecne zadanie obejmuje wymianę instalacji elektrycznej oraz prace remontowe sal lekcyjnych, pokoju nauczycielskiego, korytarzy, pomieszczeń socjalnych oraz zaplecza kuchennego i stołówki — wylicza burmistrz.


W zakres remontu wejdzie m.in. naprawa i malowanie tynków, wymiana wykładzin podłogowych i posadzek oraz wymiana wewnętrznych drzwi. Wykonawca ma też wydzielić w piwnicy pomieszczenia gospodarcze dla potrzeb kuchni. 


— Ze względu na duży zakres robót, część z nich będzie wykonywana poza okresem wakacyjnym. Będą one musiały być zorganizowane w sposób jak najmniej uciążliwy dla pracy szkoły — podkreśla burmistrz. gogŹródło: Dziennik Elbląski