środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Polska gra z Islandią. Mecz już w sobotę w Elblągu

2015-05-29 17:12:00 (ost. akt: 2015-05-29 18:40:16)
Po raz dziewiąty kobieca reprezentacja Polska w piłce ręcznej wystąpi w Elblągu

Po raz dziewiąty kobieca reprezentacja Polska w piłce ręcznej wystąpi w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To będzie ostatni sprawdzian dla polskich piłkarek ręcznych przed meczami play-off do tegorocznych mistrzostw świata. W sobotę drużyna Kima Rasmussena po raz kolejny wystąpi przed elbląską publicznością. Tym razem w towarzyskim meczu zmierzy się z Islandią. Początek o godz. 18.

Kadrowiczki przyjechały do Elbląga już w poniedziałek i tutaj przygotowywały się do najważniejszych meczów w pierwszym półroczu. Biało-czerwone w play-off do mistrzostw świata zmierzą się z Ukrainą. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 czerwca w Użgorodzie, rewanż 14 czerwca w Szczecinie.

Ukraina wydawała się dość łatwym rywalem, jednak sytuację skomplikowały kontuzje. Zmagają się z nimi dwie podstawowe zawodniczki Alina Wojtas (Larvik, Norwegia) oraz Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy). Na domiar złego na kłopoty zdrowotne narzekają Karolina Siódmiak (AZS AWF Łączpol Gdańsk) i Marta Gęga (Selgros Lublin). Właśnie tej czwórki zabrakło na zgrupowaniu w Elblągu. Przez cały tydzień trenuje tutaj w sumie 20 zawodniczek.
— W przyszłym tygodniu do kadry dołączy Karolina Zalewska (Issy Paris Hand, Francja), która z tą drużyną walczy o mistrzostwo Francji — mówi trener polskiej reprezentacji Kim Rasmussen.

Sobotnie spotkanie z Islandią będzie dla polskiej reprezentacji dziewiątym występem w Elblągu. Zawsze polskie piłkarki ręczne mogły liczyć tutaj na gorący doping. Nie inaczej będzie teraz. Mecz w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej 135 rozpocznie się o godz. 18. Obie drużyny zmierzą się również dzień wcześniej, ale to będzie pojedynek nieoficjalny bez udziału publiczności.

Do kadry powołane zostały m.in. trzy dotychczasowe zawodniczki Startu Elbląg: Kinga Grzyb, Katarzyna Kołodziejska i Hanna Sądej. Cała trójka żegna się jednak ze Startem.
— Islandia to idealny sparingpartner dla naszej drużyny — uważa Kim Rasmussen. — To dobrze zorganizowany rywal. Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do meczu z Islandią. Uważam go za idealny po wyczerpującym sezonie ligowym. Elbląskie spotkanie pozwoli nam dopracować i przećwiczyć schematy, które planujemy przeciwko Ukrainkom.

Wciąż jeszcze można kupić bilety na mecz Polski z Islandią w Elblągu. Kasa CS-B dzisiaj będzie czynna do godz. 19, a w sobotę od godz. 10. Przypomnijmy, że wejściówki kosztują 5 i 15 zł.
JK