Olimpia Elbląg pokonała Olimpię Olsztynek 4:0. Na koniec zagra z liderem. Zdjęcia!

2015-05-31 14:37:43(ost. akt: 2015-05-31 14:53:25)

Piłkarze Olimpii Elbląg w sobotę, w ostatnim występie przed własną publicznością, pokonali Olimpię Olsztynek 4:0. Żeby jednak zapewnić sobie udział w barażach o II ligę w najbliższą sobotę będą musieli na wyjeździe wygrać z liderem, Olimpią Zambrów.
Piłkarze Olimpii Elbląg po raz ostatni w tym sezonie wystąpili przed własną publicznością i nie mieli problemu z odniesieniem zwycięstwa. Nadal są jednak w tabeli na drugim miejscu. O wszystkim zadecyduje ostatni mecz, w najbliższą sobotę z liderem Olimpią Zambrów (ta pokonała w sobotę Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 3:1). Drużyna Adama Borosa musi wygrać, by zakończyć rozgrywki na pierwszym miejscu i zapewnić sobie udział w barażach o II ligę.

W ostatnim występie na własnym stadionie żółto-biało-niebiescy pokazali się z dobrej strony. Goście od początku grali odważnie, bez respektu i to właśnie oni pierwsi po strzale Piotra Żorańskiego zatrudnili bramkarza gospodarzy Wojciecha Daniela. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli jednak gospodarze. Już w 9. min mogli objąć prowadzenie, ale Kamila Graczyka ubiegł bramkarz gości Rafał Miara. Elblążanie nie spuszczali z tonu i atakowali bez przerwy. W 17. min w polu karnym sfaulowany został Damian Szuprytowski i arbiter podyktował "jedenastkę". Strzał Graczyka jeszcze odbił bramkarz gości, ale po dobitce piłka ugrzęzła w siatce.

Kilka minut później, po dośrodkowaniu Pawła Kowalczyka w pole karne, Daniel Kubowicz strzałem z głowy podwyższył na 2:0.
Po przerwie nadal przeważali elblążanie, którzy zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw pojedynek biegowy na prawej stronie boiska wygrał wygrał Jakub Bojas i przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem, a wynik meczu ustalił Graczyk.

Olimpia Elbląg
 — Olimpia Olsztynek
 4:0 (2:0)

1:0 — Graczyk (17), 2:0 — Kubowicz (21), 3:0 — Bojas (62), 4:0 — Graczyk (66); czerwona kartka: Iwanowski (Olimpia)

Olimpia E.: Daniel — Pietroń (86 Szawara), Iwanowski, Szuprytowski, Kowalczyk, Graczyk (66 Piotrowski), Wenger, Sokołowski, Bojas (78 Kuczkowski), Stępień (66 Ressel), Kubowicz

Olimpia O.: Miara — Michałowski, Kowalski, Pechta, Francuz, Różewicz, Skrodzki, Waląg, Szymański, Wronka, Żorański