Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Błudowie

2015-07-01 19:32:51 (ost. akt: 2015-07-01 19:52:42)

Autor zdjęcia: SP w Błudowie

W piątek 26 czerwca w Szkole Podstawowej w Błudowie odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015.


Wzięli w niej udział uczniowie klas 0 – VI, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Galę zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Młynary p. Marek Stanisław Misztal, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Młynarach – p. Stanisława Szczepaniak, Prezes ZNP Młynarach – p. Monika Waśniewska, Przedstawiciele Rady Rodziców p. Elżbieta Pawlikowska oraz p. Janusz Rzewuski.

Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor szkoły Anna Strzelecka, która powitała zgromadzonych i podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom, pedagogom i pracownikom szkoły  za ciężką, całoroczną pracę, za wysiłek i zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy. Na zakończenie życzyła wszystkim uczniom udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły z zapałem do pracy.
Obecny na uroczystości Pan Burmistrz życzył uczniom dalszych sukcesów edukacyjnych oraz podziękował dyrekcji i nauczycielom za wysiłek włożony w kształcenie uczniów.
W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie stypendiów oraz świadectw z wyróżnieniem, dla najsumienniej pracujących, z zacięciem walczących o najwyższe oceny. Gromkie brawa zebranych świadczyły o tym, że doceniają oni sukcesy swoich kolegów i koleżanek.

Ważnym momentem uroczystości było pożegnanie odchodzących na emeryturę dwóch nauczycielek p. Haliny Piaseckiej oraz p. Marii Młodziejowskiej. Pożegnano również dwóch pracowników obsługi p. Helenę Wielecką i p. Bogusławę Wątrobę. Uczniowie z klasy V przygotowali dla nich specjalny występ a p. Monika Waśniewska w imieniu grona pedagogicznego, obsługi szkoły oraz swoim podziękowała paniom za udaną współpracę, życzyła im samych radosnych dni na zasłużonej emeryturze. Przedstawiciele pracowników szkoły obdarowali je upominkami.
Oprócz pożegnania roku szkolnego przyszedł również czas pożegnać szóstoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w gimnazjum. Z tej okazji uczniowie klasy V przedstawili program artystyczny recytując wierszyki i śpiewając piosenki młodym absolwentom. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych lat.
Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku.

Marta Matak

Źródło: Dziennik Elbląski