Plan Kacpra na mistrzostwa Europy – zdobyć medal i pobić rekord

2015-07-07 19:25:00(ost. akt: 2015-07-07 19:25:41)
Kacper Oleszczuk trenuje rzut oszczepem od siedmiu lat. W klubie mówią o nim, że jest utalentowany, solidny, pracowity i że warto w niego inwestować

Kacper Oleszczuk trenuje rzut oszczepem od siedmiu lat. W klubie mówią o nim, że jest utalentowany, solidny, pracowity i że warto w niego inwestować

Autor zdjęcia: archiwum klubowe

Chce pobić rekord życiowy, który obecnie wynosi 77,97 m, i stanąć na podium. To plan Kacpra Oleszczuka, oszczepnika Polonii Pasłęk, na rozpoczynające się w czwartek (9 lipca) młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Tallinie (Estonia).
Polonia Pasłęk ma kolejnego lekkoatletę, który został powołany do reprezentacji Polski. Nie tak dawno pisaliśmy o utalentowanej, 16-letniej siedmioboistce Patrycji Adamczak, która zapewniła sobie wyjazd na mistrzostwa świata juniorów młodszych w kolumbijskiej miejscowości Cali. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się również młodzieżowe mistrzostwa Europy w Tallinie (Estonia), podczas których barwy Polski będzie reprezentował inny wychowanek pasłęckiego klubu, 21-letni Kacper Oleszczuk. Trener lekkoatletów Polonii Piotr Borysewicz ma się z czego cieszyć.

— Powołanie Kacpra do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy nie jest dla niego żadnym zaskoczeniem. Już początek sezonu pokazał, że przepracował okres przygotowawczy do sezonu — mówi. — Przypomnę, że w marcu, startując w drużynowym Pucharze Europy w Portugalii w konkurencjach technicznych, walnie przyczynił się do zdobycia przez Polskę złotego medalu. Posłał oszczep na odległość 71,50 m i zajął czwarte, punktowane miejsce.

Oleszczuk, po dobrym starcie w Portugalii, nie spoczął na laurach. — W efekcie, w maju podczas turnieju Grand Prix Polski w Postominie, ustanowił nowy rekord życiowy, który wynosi 77,97 m — mówi trener Borysewicz. — Przegrał wówczas jedynie z reprezentantem Polski seniorów z Marcinem Krukowskim (Warszawianka Warszawa), który uzyskał wynik 81,18 m.

Oleszczuk trenuje w Polonii rzut oszczepem już od siedmiu lat. Pierwsze poważniejsze sukcesy odnosił w kategorii młodzików, zdobywając na mistrzostwach Polski złoty i srebrny medal. Także w kolejnych kategoriach wiekowych stawał na podium mistrzostw Polski: jako junior młodszych dwukrotnie wywalczył złoto, a jako junior złoto i srebro. Miał także okazję już reprezentować Polskę. Startował w mistrzostwach świata kadetów we Francji (2011 r.) oraz mistrzostwach świata juniorów w Barcelonie (2012 r.). Najcenniejszy wynik uzyskał podczas mistrzostw Europy we Włoszech w 2013 r., kończąc konkurs na czwartym miejscu. Do podium zabrakło niewiele. — W ostatnim rzucie wyprzedził go jeden z zawodników z Rosji, którego oszczep poleciał 28 cm dalej — mówi trener Borysewicz. — Kacper to zawodnik bardzo dobrze poukładany, z dużym talentem, a do tego solidny i pracowity, więc warto w niego inwestować.

Młody oszczepnik Polonii wraz ze swoim klubowym trenerem przebywają obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.
— Zgrupowanie rozpoczęło się 25 czerwca i potrwa do 6 lipca — informuje zawodnik. — Pracujemy dwa razy dziennie nad elementami technicznymi, siłą dynamiczną. Na mistrzostwach Europy w Tallinie chcę zdobyć jeden z medali. W tej chwili, według listy rankingowej w Europie, ustępuję jedynie tylko trzem reprezentantom z Niemiec. Jestem w dobrej formie, optymistycznie nastawiony. Zamierzam poprawić swój rekord życiowy i na taki wynik jest mnie stać. Jeśli tak się stanie, to powinienem znaleźć się na „pudle”.
JK

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xx #1774612 | 31.61.*.* 13 lip 2015 08:41

    Czas teraz na artykuł KACPER MISTRZEM EUROPY z wynikiem 82.29m !!!!

    odpowiedz na ten komentarz