środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Miodowe targi już w najbliższy weekend

2015-07-28 17:35:54 (ost. akt: 2015-07-28 17:41:33)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski1 i 2 sierpnia w podelbląskich Karczowiskach odbędą się XII Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności. Tradycyjnie, podczas imprezy prym będą wiodły stoiska z miodami i wyrobami pszczelarskimi. 


— Produkty pszczele stosowane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym a także kosmetycznym — mówi Barbara Badeńska z PPHU Nektar, współorganizator imprezy. — Miód ma również doskonałe walory odżywcze. W ostatnich latach obserwujemy również znaczne zainteresowanie pozostałymi produktami pszczelimi. Już nie tylko miód znajduje swoich nabywców, ale także pyłek kwiatowy, pierzga i propolis. Z wosku pszczelarze wyrabiają bogaty asortyment, np. ozdobnych świeczek. Także leczenie i wspomaganie leczenia farmakologicznego produktami pszczelimi ma swoich licznych zwolenników.
Całą gamę produktów pszczelich znajdziemy na stosikach podczas targów.
Wydarzenie będzie miała oprawę muzyczną. W sobotę o 14 zagra zespół DeJaVo - trio absolwentów Akademii Muzycznej z Gdańska i z Bydgoszczy w składzie: Izabella Krasucka (wokal), Robert Furs (akordeon/piano) i Konrad Ingielewicz (gitara klasyczna). W niedzielę wystąpi Sergiej Kriuczkow i Riverboat Ramblers Swing Orchestra.
Dodatkową atrakcją będzie wystawa modeli samolotów, gołębi oraz zwiedzanie skansenu pszczelarskiego. 

W sobotę impreza rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 18. W niedziele targi potrwają od 9.30 do 17.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski