Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Na rowerach na Jasną Górę. Pielgrzymi już w drodze

2015-08-05 11:01:17 (ost. akt: 2015-08-05 11:29:20)
Rowerzyści wyruszyli na trasę dzisiaj (5 sierpnia)

Rowerzyści wyruszyli na trasę dzisiaj (5 sierpnia)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Ponad 120 pątników bierze udział w VI Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy w środę (5.08).

Wystarczy sprawny rower, kask i wygodne buty. Ale także samozaparcie i dobra kondycja fizyczna. W środę wczesnym rankiem uczestnicy pielgrzymki rowerowej spotkali się w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema skąd po mszy św. ruszyli w trasę. Tegoroczna pielgrzymka wyruszyła pod hasłem "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Już po raz szósty pątnicy zmierzą się z kilometrami i własnymi słabościami. Jak mówi ks. Krzysztof Sękuła, organizator pielgrzymki, z roku na rok uczestnicy są o wiele bogatsi w doświadczenia lat ubiegłych tak w organizacji, jak i w samym pielgrzymowaniu.

— Pielgrzymowanie i szukanie Pana Boga, to wrażenia niezapomniane dla każdego z nas, niekiedy staje się prawdziwym wyzwaniem. Każdy uczestnik na pewno może zaczerpnąć dla siebie chociażby odrobinę łaski, jaką Bóg wlewa w jego serce — mówi.

Wśród pątników znaleźli się tacy, którym pielgrzymowanie na rowerach na Jasną Górę nie jest obce, jak również Ci, którzy z tym wyzwaniem mierzą się po raz pierwszy.

— Z zamiarem takiej pielgrzymki nosiłam się już wcześniej ale potrzebowałam mobilizacji i zachęty od drugiej strony. Wiozę ze sobą wiele intencji: o zdrowie, ale przede wszystkim jedziemy modlić się o wiarę, nawrócenie o przyjmowanie tego, co Pan Bóg daje nam na co dzień — mówi Ewa Stodulska z Malborka. — Ciągle jestem w poszukiwaniu Boga, ale myślę, że najgorzej jest być w tej kwestii letnim; ani zimnym, ani gorącym. Dlatego nastawiam się bardziej na przeżycie duchowe tej pielgrzymki.

Pątnicy w niespełna tydzień pokonają dystans ok 500 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą we wtorek, 11 sierpnia.
AS

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. qt #1789166 | 83.25.*.* 5 sie 2015 20:06

    Prawdziwi w skarpetach i sandałkach, opony terenowe :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. t1 #1789035 | 87.204.*.* 5 sie 2015 15:03

    Widać, jak są przygotowani - znajomość przepisów zero. Wyjechali na jezdnię jak święte krowy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz