Poniedziałek, 6 lutego 2023. imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Parafianie z Tolkmicka pożegnali swojego proboszcza

2015-08-08 16:00:00 (ost. akt: 2015-08-07 11:08:47)
Parafianie żegnają ks. Sławomira Szczodrowskiego

Parafianie żegnają ks. Sławomira Szczodrowskiego

Autor zdjęcia: Daniela Bukowska

Wierni z parafii świętego Jakuba Apostoła, 2 sierpnia pożegnali swojego proboszcza księdza Sławomira Szczodrowskiego. Na pożegnalnej, niedzielnej mszy kościół pękał w szwach. Było uroczyście i wzruszająco.

Jeśli chcesz, aby cię szanowano, postępuj tak, aby cię najpierw pokochano - tak często powtarzał swoim współpracownikom ksiądz Bosko, wierząc w wychowawczą moc miłości. Żegnający się ze swoimi parafianami ks. Proboszcz Sławomir Szczodrowski chyba głęboko w sercu zapisał sobie te słowa. Wypełniony po brzegi kościół, jak na Wielkanoc, świadczył, że szacunek, jaki zdobył sobie u parafian i nie tylko u nich, był wypracowany miłością, jaką wszystkich obdarzał. Dla każdego miał szacunek, uśmiech, jak trzeba łyżkę strawy. Prowadził dom otwarty.

Każdy mógł przyjść porozmawiać, pożalić się na los i opowiedzieć o swoich radościach. Szukano z nim kontaktu nawet w błahych sprawach, które mógł załatwić inny duszpasterz, ale przecież chodziło o ten zwykły, ludzki kontakt i ojcowskie traktowanie. Znał wszystkich parafian. Wiedział, gdzie piszczy bieda i śpieszył takim ludziom z pomocą. Denerwował się czasem na tych, którzy nie martwili się o pieniądze, ale duszpasterzy znali tylko z kolędy. U parafian, którzy zrobili mu nieraz przykrość, doszukiwał się najpierw pozytywnych cech, które ich usprawiedliwiały. Księże proboszczu!

Dla twoich parafian ten dzień, to trudny czas rozstania. Zdążyliśmy cię polubić, pokochać, obdarzyć szacunkiem i zaufaniem. Znany byłeś z pracowitości, pomysłowości, radości życia i otwartego serca. Głoszoną Ewangelią i własnym przykładem umacniałeś naszą wiarę. Cóż zrobić? Od początku wiedzieliśmy, że kiedyś od nas odejdziesz, ale to zawsze było tak odległe... Nadszedł jednak dzień pożegnania. Dziękujemy Ci za wielkie serce, za dobro, jakim nas wciąż obdarzałeś.

Zawierzamy twoją pracę duszpasterską Bożej Matce Maryi. Niech też św. Jakub uprasza ci zdroje niewyczerpanych łask. Pozostaniesz w naszych sercach, pamięci i modlitwie. Ty też o nas pamiętaj i odwiedzaj w miarę możliwości. Szczęść Boże na dalszą kapłańską drogę.
My czekamy na ks. Józefa Grochowskiego, który obejmie urząd proboszcza w naszej wspólnocie w niedzielę 9 sierpnia na mszy Św. o godz. 10.30.
Wierni z parafii świętego Jakuba Apostoła

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mz #1791273 | 83.25.*.* 9 sie 2015 16:53

  Najważniejsze informacje z gminy, może napiszcie co MGOPS da w poniedziałek na obiad?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. bs #1791239 | 91.20.*.* 9 sie 2015 15:59

  W tym przypadku akurat osoba która pisała ten artykuł kiedyś podsłuchiwała księży , a dzisiaj bezmala krzyżem leży. Tffuu!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kom #1790848 | 164.126.*.* 8 sie 2015 18:45

  Niespodzianka na stronie internetowej parafii w Tolkmicku... Ks. Józef Grochowski, ur.ur. 08.01.1061 r. w Gąsiorach. (rok 1061) Kościołem kierował wówczas papież Mikołaj II (Gerard z Burgundii). To taka ciekawostka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Lubięwas #1790846 | 188.146.*.* 8 sie 2015 18:38

  Na ogół w tym serwisie opisujecie bzdety, rzeczy nie warte uwagi, tak jest i z tym tematem, kogo w końcu w całym województwie obchodzi sprawa jakiegoś proboszcza. W tym przypadku jednak mam wrażenie, że dobór tematów w serwisie, tzw. parafialnych, niedwuznacznie świadczy, że gazeta przygotowuje się na zmiany władzy politycznej.n

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz