W Zalewie wciąż można się kąpać

2015-08-17 19:50:00(ost. akt: 2015-08-17 19:49:42)
Plaża w Kadynach

Plaża w Kadynach

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Nadmorskie kąpieliska to kierunek najchętniej wybierany przez elblążan szukających ochłody w upalne dni. Jednak to właśnie ta popularność nadbałtyckich kurortów sprawia, że ciężko się tam dostać, nie utykając po drodze w korku. Alternatywą może być Zalew Wiślany. Tym bardziej, że jak zapewnia sanepid, woda jest tu nadal czysta. 

W tym roku nad zalewem funkcjonują trzy miejsca wykorzystywane do kąpieli, w: Suchaczu, Tolkmicku (plaża koło portu) i Kadynach (Srebrna Riviera).

— W połowie sezonu wakacyjnego ponownie przeprowadziliśmy tam badania próbek wody, które wykazały, że ta jest cały czas przydatna do kąpieli — mówi Anna Zarecz, dyrektor Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu. — W ostatnim czasie nie mieliśmy również żadnych niepokojących sygnałów, wskazane miejsca nadal są czynne — dodaje.
Sanepid przypomina jednak, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie widocznych zakwitów wody. Wysypka na skórze, swędzenie i łzawienie oczu, wymioty, biegunki, gorączka, bóle mięśni czy stawów to tylko niektóre objawy, które mogą wystąpić u tych osób, które napiły się wody z zakwitem lub pływały w kożuchach sinic. Te nie zawsze są niebezpieczne, jednak widząc „kożuch” sinic czy zmienioną barwę wody lepiej zrezygnować z kąpieli.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Alojzy Meduza #1796444 | 87.204.*.* 17 sie 2015 23:06

    Super, to na początek wejdę do wody w woderach i będę obserwował, czy nie ma bandy sinic. Niestety, ale od idiotów, którzy spuszczają szambo, to chyba nie mam obrony, bo bakterii coli gołym okiem raczej nie zauważę? Przepraszam, że narzekam - kąpmy się, raz się żyje!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz