Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Od wspólnych rejsów do wspólnych występów. Jak dwaj nauczyciele, stomatolog i przedsiębiorca założyli zespół

2015-09-15 20:10:00 (ost. akt: 2015-09-15 21:41:08)
Od lewej: Dariusz Myśliński, Tomasz Szuszkiewicz, Marek Kańduła i Jacek Wiliński

Od lewej: Dariusz Myśliński, Tomasz Szuszkiewicz, Marek Kańduła i Jacek Wiliński

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

Wszystko zaczęło się od wspólnych rejsów czterech kolegów z Elbląga i śpiewania przy ogniskach. Tak ponad trzy lata temu powstał zespół szantowy The Nierobbers. Szybko okazało się, że tkwi w nich duży potencjał, o czym świadczą liczne nagrody.

Najmłodszy ma 46, najstarszy 53 lata. Razem żeglują od dziesięciu lat. To właśnie podczas wspólnych rejsów narodził się pomysł, żeby stworzyć zespół szantowy.
— Podczas rejsów, wieczorami w portach, zaczęliśmy sobie przygrywać. Szło to nam coraz lepiej i doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, żeby spróbować pokazać się innym — opowiada Tomasz Szuszkiewicz.

The Nierobbers powstali w marcu 2013 r. Zespół tworzy czterech kolegów. Tomasz Szuszkiewicz i Marek Kańduła na co dzień są nauczycielami, Dariusz Myśliński - lekarzem stomatologiem, a Jacek Wiliński zarządza jedną z elbląskich przychodni. Mają za sobą występy, i to z sukcesami, na wielu festiwalach piosenek żeglarskich.

Debiutowali w Białymstoku. Już tam okazało się, że drzemie w nich spory potencjał.
— To był Festiwal Piosenki Żeglarskiej Kopyść, najstarszy i jeden z najważniejszych festiwali w Polsce. Zajęliśmy drugie miejsce i nagrodę publiczności — wspomina Dariusz Myśliński.

Od tamtego występu minęło sporo czasu, a oni doskonalili swoje muzyczne umiejętności. Przez trzy lata istnienia The Nierobbers dał sporo koncertów na festiwalach w całej Polsce, zdobywając wiele nagród. Tylko w minionym sezonie występował przed publicznością m.in. w Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Charzykowach, Mikołajkach, Tychach.

Tworzą również własne piosenki, autorami słów i muzyki są Tomasz Szuszkiewicz i Marek Kańduła. — Mamy jedenaście własnych piosenek, czyli materiał na płytę. Cały czas mamy w głowie myśl, żeby ją wydać — mówi Jacek Wiliński. — Wiadomo, że pierwsza płyta jest najważniejsza.

The Nierobbers mają za sobą bardzo pracowity sezon. W środę (16.09) będzie można ich usłyszeć w Elblągu. Koncert w Tawernie Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta rozpocznie się o godz. 19. Wstęp kosztuje 15 zł, a w cenę wliczona jest kiełbasa na ognisko.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janusz K #1815992 | 188.33.*.* 16 wrz 2015 13:54

    Super. Nic dodać nic ująć. Stopy wody pod kilem.

    odpowiedz na ten komentarz