Piątek, 12 sierpnia 2022. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Leśnicy zapraszają na grzybobranie

2015-09-21 09:23:07 (ost. akt: 2015-09-21 09:46:04)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg zapraszają wszystkich miłośników grzybów na wspólne grzybobranie, które odbędzie się w sobotę 26 września w lasach w okolicy Elbląga.

Rozpoczynamy o godz. 9 w miejscu postoju pojazdów w Krasnym Lesie (aby dojechać na miejsce należy kierować się ul. Fromborską z Elbląga w stronę Tolkmicka, do lasu należy skręcić w prawo jak tylko miniemy Krasny Las i zaparkować auto na przeznaczonych do tego celu miejscach. Można także dojechać autobusem - linia nr 12. Wysiadając w Krasnym Lesie z autobusu, należy przejść 500 metrów wzdłuż ulicy Fromborskiej w stronę Tolkmicka, a następnie skręcić w prawo do lasu).

W trakcie grzybobrania odbędzie się konkurs, w którym wygra ten, kto zbierze największą ilość grzybów jadalnych. Będzie też można skorzystać z obecności mykologa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który służyć będzie wiedzą o grzybach, ich zbiorze i rozpoznawaniu. Dla najlepszych grzybiarzy przewidujemy nagrody. Na zakończenie odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dla każdego kto zarejestruje się drogą elektroniczną lub telefonicznie w siedzibie Nadleśnictwa będzie darmowa kiełbaska. Leśnicy gwarantują miłą atmosferę i dużo świeżego jesiennego powietrza w trakcie spaceru po lesie.
Adres e-mail: j.piotrowski@gdansk.lasy.gov.pl, telefon: (55) 230 85 48 (rejestracja uczestników trwa do piątku (25.09) do godziny 14:00).
Pytania i szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie internetowej Nadleśnictwa Elbląg oraz profilu facebook.

Źródło: Dziennik Elbląski