Sobota, 25 czerwca 2022. imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Młodzi muzycy z Elbląga i okolic próbują sił w "Must be the music"

2015-09-22 07:00:00 (ost. akt: 2015-09-22 09:52:06)
Marta Gałuszewska i Hubert Radoszko, czyli zespół the Nowhere

Marta Gałuszewska i Hubert Radoszko, czyli zespół the Nowhere

Autor zdjęcia: archiwum zespołu the Nowhere

Kolejni elblążanie i mieszkańcy naszego regionu próbują sił w muzycznych programach telewizyjnych. O uznanie jury i publiczności „Must be the music” walczą m.in. elblążanka Marta Gałuszewska oraz Bartosz Furman i Karol Wróbel z Jelonek.

Dla pochodzącej z Elbląga Marty Gałuszewskiej to kolejna przygoda z tego typu programem telewizyjnym. W 2012 r. mogliśmy ją oglądać podczas „Bitwy na głosy”w elbląskiej drużynie Ryszard Rynkowskiego. Teraz bierze udział w emitowanym w Polsacie programie „Must be the music”, w którym wystąpiła z kolegą Hubertem Radoszko - razem tworzą zespół the Nowhere.
— Kochamy bawić się dźwiękami, więc część piosenek które coverujemy brzmią nieco inaczej niż ich oryginały — piszą na swojej stronie na Facebooku.

Marta Gałuszewska wcześniej śpiewała w zespole Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. W „Must be the music” zespół the Nowhere zaprezentował cover piosenki „Catch me” z repertuaru Demi Lovato. Krystaliczny, ciepły i miły dla ucha wokal Marty zdobył uznanie jury, które dało kolejną szansę młodym muzykom. Po decyzji jury, ich dalszy los zależał od internautów. Teraz czekają na decyzję odnośnie ich ewentualnego występu w półfinałach programu.

Szansę na występ w półfinale mają również Bartosz Furman i Karol Wróbel z Jelonek koło Pasłęka. Ten pierwszy to 17-letni wokalista, z kolei jego kolega jest 13-letnim gitarzystą. Podczas wyemitowanego w ostatnią niedzielę odcinka „Must be the music” mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu piosnkę z repertuaru Grzegorza Hyżego i Tabba „Na chwilę”. I mimo, że na początku chłopcy mieli trochę problemu z niedostrojoną gitarą, ostatecznie zebrali trzy glosy jury na tak.
— Było trochę niedoskonałości, ale w tym swoim śpiewaniu jesteś taki dziewiczy, nieświadomy, że zjednałeś mnie sobie — mówił podczas niedzielnego odcinka Adam Sztaba, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że obaj chłopcy mają duży potencjał muzyczny.

Bartosz i Karol grają ze sobą od roku. — Rok temu bym nawet nie pomyślał, że ja tam stanę i zaśpiewam, nie wspominając o tak świetnym wyniku! To się tak szybko wszystko rozwinęło, dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą. Teraz tylko od was zależy czy przejdę dalej — napisał po udanym występie Bartosz na swoim profilu na Facebooku.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rot #1819867 | 91.228.*.* 22 wrz 2015 12:19

    Monika Rygasiewicz brała udział w przesłuchaniach w ciemno w "The Voice of Poland". Niestety nie udało się przejść dalej.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Mimi #1819665 | 212.244.*.* 22 wrz 2015 08:45

    Szkoda, że piszecie o tym po fakcie, bo pewnie niektórzy chcieliby ich obejrzeć. A tak zostaje szukanie w necie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz