środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Rzeźba Baby wita w Sąpach nadjeżdżających kierowców

2015-10-16 17:34:38 (ost. akt: 2015-10-16 17:50:12)
Sąpy wygrały powiatowy konkurs "Wieś z inicjatywą"

Sąpy wygrały powiatowy konkurs "Wieś z inicjatywą"

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Od niedawna 2,5-metrowa rzeźba Baby wita w Sąpach (gm. Młynary) kierowców najeżdżających od strony Pasłęka. Rzeźba powstał podczas tegorocznego pleneru "Bliżej natury".

We wsi pojawiła się także ławka z babą i dziadem, aby strudzonym podróżą zaoferować odpoczynek. Rzeźby powstały w czasie tegorocznego pleneru "Bliżej natury", organizowanego przez Ośrodek Kultury w Młynarach i Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar. Malowanie i montaż wykonali mieszkańcy wsi.

Przypomnijmy, że Sąpy w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do powiatowego konkursu "Wieś z inicjatywą", ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu, i od razu zajęły pierwsze miejsce. Jurorzy najbardziej docenili powstanie we wsi chaty zielarskiej oraz wiaty garncarskiej. Wieś zebrała też „plusy” za m.in.: opracowanie dwóch gier do edukacji regionalnej: Młynarskiego Piotrusia Pana i Młynarskie Menory oraz za uzyskanie dwóch certyfikatów „Produkt lokalny Wysoczyzny Elbląskiej” za nalewkę pokrzywowo-miętową oraz konfiturę z jarzębiny. Prawie od roku Sapy są wsią tematyczną „Babia Dolina”.

— Dlaczego Babia Dolina? Bo 70 procent naszych mieszkańców to kobiety — tłumaczyła Ewa Nisiewicz, prezes Fundacji „Teraz my”.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #1841274 | 5.60.*.* 22 paź 2015 19:12

    Przypuszczam że jakby podliczył koszt urzędniczych eskapad, dniówek, delegacji związanych z tym tematem to koszt pewnie byłby wyższy niż te 7 tys. złotych. Toć żeden z nich za najniższą krajową nie robi. No ale coś trzeba robić i jakoś ten czas zabić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  2. do roboty.... #1837357 | 178.56.*.* 17 paź 2015 10:45

    Burmistrz nie sie lepiej za robote wezmie a nie tylko kły szczerzy. Rok minął, za 120 tysięcy poborów wzięte a efektów brak. Taczka czeka w gotowości, ta sama która już raz go wywiozła od koryta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (30) odpowiedz na ten komentarz