Edyta Geppert zaśpiewa na koncercie charytatywnym

2015-10-18 18:37:21(ost. akt: 2015-10-18 18:48:13)
Edyta Geppert

Edyta Geppert

Autor zdjęcia: A. Świetlik

Rotary Club Elbląg Centrum zaprasza na koncert charytatywny Edyty Geppert, który odbędzie się 6 listopada o godz. 19 w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu przy ul. Teatralnej 11.
Dochód z koncertu będzie przeznaczony na akcję „Zdrowe ząbki” realizowaną w przedszkolach na terenie Elbląga oraz stypendia dla uzdolnionych uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Zaproszenia w cenie 80 zł/os są do nabycia: w Szkole Tańca Broadway przy ul. Willowej 1, Salonie Urody Marzeny Gross przy ul. Nitschmana 20/22 (I piętro), Salonie KONI ul. Grobla św. Jerzego 13 i w salonie AWANGARDA przy ul. Legionów 2.

Edyta Geppert tworzy swój własny, nieporównywalny z innymi wykonawcami, teatr piosenki. Wychodzi na scenę tonącą w mroku. Nawet nie widać zarysu jej sylwetki. Dopiero, kiedy odezwą się pierwsze takty muzyki, snop światła rozświetli dyskretnie jej postać. Nieodmiennie w blond fryzurze, zawsze w czerni, bez gadżetów. Znana z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy m.in. Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego, a wśród kompozytorów m.in.: Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego.

Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania kontrastowych nastrojów - piosenki liryczne są zderzane z dramatycznymi, a dramatyczne - z zabawnymi, tzw. kabaretowymi reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku, Mariana Hemara. Ten recital to niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich dostarczają publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści. Warto być na tym koncercie.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gronek #1838407 | 5.172.*.* 19 paź 2015 12:17

    Świetnie ze będzie w Elblągu. Idziemy cala grupą :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. mika #1838361 | 5.172.*.* 19 paź 2015 10:21

    Uwielbiam Edytę. Idę na koncert. :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz