Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Otylia Jędrzejczak w Elblągu. Będą warsztaty dla młodych pływaków. Film!

2015-10-22 15:13:18 (ost. akt: 2015-10-22 15:25:15)
Otylia Jędrzejczak i prezydent Elbląga Witold Wróblewski

Otylia Jędrzejczak i prezydent Elbląga Witold Wróblewski

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dobre wieści dla osób trenujących pływanie. W Elblągu odbędą się warsztaty pływackie w ramach projektu Otylia Swim Tour, realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W czwartek (22.10) prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak i prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Sylwią Domżalską. Efektem tego spotkania będzie organizacja w Elblągu warsztatów pływackich.

— Bardzo cieszę się z dzisiejszego spotkania i z faktu, że Elbląg jest w pani zainteresowaniu. Mamy wybudowany nowy obiekt, który będziemy chcieli jak najlepiej wykorzystać, dlatego z przyjemnością włączymy się w to przedsięwzięcie. Jestem przekonany, że dzięki takim inicjatywom Elbląg będzie stałym punktem na mapie pływackiej naszego kraju — podkreślał podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.

Projekt Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów skierowanych do młodych pływaków w wieku 9-14 lat, a także rodziców i trenerów.
— W każdym spotkaniu udział weźmie 90 młodych zawodników, ich rodzice oraz 30 trenerów. Dla każdej z tych grup przygotowano osobne zajęcia. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych w wodzie i na sali gimnastycznej. Rodzice będą uczestniczyć w panelach z psychologiem sportu na temat odpowiedniego motywowania oraz z dietetykiem o zasadach prawidłowego odżywiania młodych sportowców. Trenerom natomiast zaprezentowane zostaną nowoczesne metody treningu. Każdy uczestnik projektu otrzyma również specjalnie przygotowaną książkę, która usystematyzuje wiedzę ze szkolenia — wyjaśnia Otylia Jędrzejczak.

Wybór Elbląga do udziału w projekcie nie jest przypadkowy. Mistrzyni olimpijska zna Elbląg, w 2013 r. gościła u nas na zawodach pływackich.
— Bardzo miło wspominam pobyt w Elblągu. Wiem, że trenuje tu wiele dzieci, że są bardzo chętne do pracy. Teraz mają do tego bardzo dobre warunki. Mam nadzieję, że ten projekt zmotywuje ich jeszcze bardziej do trenowania i pokaże, że warto uprawiać sport — mówi mistrzyni.

Elbląg będzie jednym z czterech miast, w których w tym roku odbędą się warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour. Zajęcia z Mistrzynią w naszym mieście planowane są na 28 listopada. Otylia Jędrzejczak odwiedziła również Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”.

Otylia Jędrzejczak podczas wizyty w Elblągu w 2013 roku