Złodzieje nie musieli wyłamywać drzwi. Klucz znaleźli w szafce

2015-10-29 13:46:04(ost. akt: 2015-10-29 13:50:51)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Piszu

Policjanci w Młynarach zatrzymali dzisiaj (29 października) dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o włamanie do mieszkania w Młynarach. Klucz znaleźli pod drzwiami, a dokładnie w szafce na buty. Ukradli 1 500 zł w gotówce, a wychodząc z mieszkania zamknęli drzwi, natomiast klucz odłożyli z powrotem w miejsce ukrycia.
Włamanie miało miejsce w środę (28 października) około godz. 10 na ulicy Chopina w Młynarach. Sprawcy wiedzieli, że w domu nikogo nie ma. Znaleźli klucz w szafce na buty i bez problemu dostali się do środka. Z portfela, który pozostawił właściciel, wyciągnęli 1 500 zł i uciekli. Co ciekawe zamknęli za sobą drzwi, a klucz pozostawili w tym samym miejscu. Część z tych pieniędzy wydali na używki.

W czwartek rano policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do kradzieży. Do policyjnego aresztu trafił 23-letni Krystian B. oraz jego towarzysz 35-letni Rafał M. Obydwaj byli wcześniej notowani, między innymi za uszkodzenie mienia i jazdę samochodem po alkoholu. Grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Policjanci ostrzegają przed takimi formami przekazywania kluczy bliskim. Pozostawienie klucza w szafce lub pod wycieraczką to pospolite i umowne miejsce, o którym doskonale wiedzą złodzieje.

Źródło: Dziennik Elbląski