Wtorek, 30 listopada 2021. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Jak dojechać do cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych?

2015-10-29 18:20:00 (ost. akt: 2015-10-29 18:22:50)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Z uwagi na przewidywany wzmożony ruch pasażerski do cmentarzy już od 24 października planowane jest wzmocnienie komunikacji, szczególnie w kierunku cmentarza Dębica. Od czwartku (29.10) do niedzieli (1.11) ul. Agrykola będzie zaś całkowicie wyłączona z ruchu.

Wjazd na ul. Agrykola będzie możliwy tylko dla pojazdów służb porządkowych i osób sprzedających kwiaty, za okazaniem przepustek. Na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (od ronda do Góry Chrobrego) i możliwość parkowania z lewej strony na jezdni. Ulica Tczewska, od strony ul. Chrobrego, będzie ulicą bez przejazdu. Na ulicach: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej) oraz Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Postój przy cmentarzu Agrykola będzie można znaleźć na parkingu przy nekropolii z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd i wyjazd jednokierunkowy) oraz na ul. Chrobrego, od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej, a także na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

Do piątku, 30 października, komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach nr 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica. W sobotę, 31 października, komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów sobotnich. Autobusy oznaczone Literami (A,C,H) będą kursowały tylko na Dolną (nową) pętlę przy Dębicy, natomiast autobusy na liniach nr 6, 11, 31, 27 będą kursowały tylko do Górnej (starej) pętli przy Dębicy. Od godz. 8:30 do ok. 17:30 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów na liniach nr: 6(A), 11, 27, 31 oraz na liniach C i H. W niedzielę, 1 listopada, komunikacja miejska będzie funkcjonować wg niedzielnych rozkładów jazdy. Od godz. 8:00 do ok. 18:00 do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako: A - po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6, B - (od 9:00 do 16:00) z ul. Sienkiewicza do pętli Dolnej; C - po trasie linii nr 11, H - z ul. Ogólnej przez cm. Agrykola do pętli Dolnej; 27 - po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17 i linia nr; 40 - (od 9:00 do 16:00) z ul. Sienkiewicza do pętli Górnej przy cm. Dębica.
W autobusach będzie można kupić bilety jednorazowe, w tym bilety weekendowe. ZKM uczula jednak pasażerów, by ci przy zakupie biletów u kierowcy mieli odliczone kwoty. Bilety będzie można także kasować za pomocą telefonu komórkowego, dla pasażerów, którzy posiadają aplikację moBilet.

Parafia Wszystkich Świętych zaprasza wiernych na sumę odpustową o godz. 11.30, której będzie przewodniczył ks. bp Jan Styrna. Po mszy odbędzie się procesja żałobna po cmentarzu Agrykola pod Krzyż Katyński. Pozostałe msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (tylko w górnym kościele), po procesji około godz. 13.15 i 18.00 z wypominkami o 17.45.
as

========================================
Szczegółowe informacje ZKM w Elblągu
========================================24 – 30 października (od soboty do piątku)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach nr 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:00 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:

- na linii nr 31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
- na linii C z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11);

Od godz. 9:00 do ok. 13:00 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów na linii
nr 11, z al. Odrodzenia przez obie pętle przy cm. Dębica.

31 października (sobota)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów sobotnich. Autobusy oznaczone LITERAMI (A, C, H) będą kursowały tylko na DOLNĄ (nową) pętlę przy cm Dębica, natomiast autobusy na liniach nr 6 , 11, 31, 27 będą kursowały tylko do GÓRNEJ (starej) pętli przy cm. Dębica.

Od godz. 8:30 do ok. 17:30 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:

na linii nr 6;
na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
na linii 11 – z al. Odrodzenia do cm Dębica;
na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
na linii nr 27 - z al. Odrodzenia, Ogólną, Fromborską, Królewiecką, Kościuszki i Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm. Dębica;
na linii nr 31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką
i Fromborską;
na linii H, po trasie: Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza - Grunwaldzka -Grottgera – cm. Dębica; powrót po trasie: Dębica – Grottgera - Grunwaldzka – Mickiewicza – Kościuszki – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Nowowiejska – Dąbka – Konopnickiej – Niepodległości – Legionów – Ogólna (pętla);

Ponadto, zgodnie z rozkładem sobotnim, w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia -Sienkiewicza - Skrzydlata.


1 listopada (niedziela)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.

Od godz. 8:00 do ok. 18:00 do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:

A - po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański –Teatralna-
Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla DOLNA;
B - (od 9:00 do 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
pętla DOLNA;
C - po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla DOLNA;
H - ul. Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka - Grottgera – Dębica, pętla DOLNA;
27 - po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
40 - (od 9:00 do 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
pętla GÓRNA.

Ponadto, 1 listopada (niedziela) od godz. 8:00 do ok. 18:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.

W godz. 8:00 do ok. 19:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów
na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.

UWAGA!

1 listopada (niedziela), autobusy linii nr 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 31 października i 1 listopada (sobota i niedziela) autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa.

Ponadto, 1 listopada autobusy linii nr 6, od godz. 8:00 do ok. 19:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

1 listopada od godz. 8:00 do ok. 19:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością. Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 30 i 31 października oraz 1 listopada 2015, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

2 listopada (poniedziałek)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów na dzień roboczy. Autobusy na liniach nr 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:00 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:

- na linii nr 31 przez obie pętle przy cm. Dębica;

- na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);

- na linii C z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11).


Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. W autobusach będzie możliwość zakupu biletów jednorazowych,
w tym biletów weekendowych. Prosimy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko. Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronie www.mobilet.pl.

Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB