Matka przyjechała odebrać dzieci po szkole. Miała ponad 2 promile

2015-11-04 11:27:58(ost. akt: 2015-11-04 11:37:12)
Badanie wykazało u 35-letniej kobiety ponad dwa promile alkoholu w organizmie

Badanie wykazało u 35-letniej kobiety ponad dwa promile alkoholu w organizmie

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci zwrócili uwagę na 35-letnią kierującą renault clio, bo jechała bez włączonych świateł oraz nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Gdy ją zatrzymali, wyczuli od niej zapach alkoholu. Miała ponad 2 promile. W takim stanie przyjechała odebrać swoje dzieci po szkole.
35-letnia kobieta, która kierowała renault clio, została zatrzymana przez policjantów dzielnicowych we wtorek (03.11) na terenie gminy Gronowo Elbląskiego.
— Powodem zainteresowania się policjantów wspomnianym autem był brak włączonych świateł oraz niezapięte przez kierującą pasy bezpieczeństwa. W trakcie kontroli okazało się, że kobieta przyjechała odebrać swoje dzieci ze szkolnego autobusu — relacjonuje podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci wyczuli od niej zapach alkoholu.
— Badanie alkotestem wykazało u niej 2,14 promila alkoholu w organizmie. Poza tym, sama kontrola oraz wypity wcześniej alkohol wzbudził u niej agresję. Kobieta „zdenerwowała” się też tym, że dzieci nie pojadą z nią, a wrócą do szkoły. Policjanci postanowili zatrzymać 35-latkę do wytrzeźwienia — dodaje podkom. Nowacki.

Kobieta usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Może jej grozić kara do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania. Kobieta otrzyma także zakaz prowadzenia pojazdów, na czas który określi sąd.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkanka #1850649 | 80.55.*.* 5 lis 2015 11:59

    Gdzie jest opieka społeczna gminy Gronowo Elbl. ta pani jest non stop pijana i ma na wychowaniu małe dzieci. Straż gminna wystawia fotoradar, a pijaki jeżdżą pod nosem codziennie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz