Uczniowie I LO przyznali Wiesławie Pokropskiej tytuł "Osobowości Regionu"

2015-11-06 14:17:49(ost. akt: 2015-11-12 14:50:27)
Wiesława Pokropska

Wiesława Pokropska

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Wiesława Pokropska, dyrektor elbląskiego hospicjum, została uhonorowana przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego tytułem "Osobowości Regionu".
Podczas konkursu w szkole uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu przyznali tytuł "Osobowości Regionu". Wśród nominowanych znalazły się trzy osoby: znana, była łyżwiarka szybka Helena Pilejczyk, nauczyciel, pisarz, pasjonat historii Tomasz Stężała oraz Wiesława Pokropska, która jest dyrektorem hospicjum w Elblągu.

Przed głosowaniem uczniowie poznali sylwetki i dokonania nominowanych, dzięki przygotowanym prezentacjom multimedialnym. Później przyszedł czas na anonimowe głosowanie. Wygrała Wiesława Pokropska, dyrektor hospicjum w Elblągu.
— Byłam zaskoczona, że to właśnie ja otrzymałam to wyróżnienie, tym bardziej, że była silna konkurencja — mówi Wiesława Pokropska. — Cieszę się bardzo, że młodzież pokazuje, że chce czerpać ze świata osób starszych.

Wiesława Pokropska jest laureatką wielu nagród. Czy któraś z nich jest dla niej szczególnie cenna? — Wszystkie są dla mnie równie ważne — opowiada.

"Osobowość Regionu" ma już bogatą tradycję. Pomysłodawczynią przyznawania tytułu jest Anna Daczkowska z Elbląga, nauczycielka, pedagog, dzisiaj już na emeryturze. Za swoją pracę w 2013 r. została wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Po raz pierwszy tytuł "Osobowości Regionu" został przyznany w 2004 r.
— Skąd pomysł na "Osobowość Regionu"? Dzieci potrzebują autorytetów, wzorów do naśladowania. Chciałam, żeby dzieci się rozwijały, a także uczyły podejmować decyzje - stąd to one decydują, kto zostanie wyróżniony tytułem. Kandydatów jest zawsze wielu, a nam przyświeca taka myśl Seneki "Trzeba żyć dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie" — wyjaśnia.

Dotychczasowymi laureatami tego konkursu byli: Ryszard Skotnicki, Katarzyna Jankowska, Mirosław Siedler, Bogusław Stolarski, Marek Osik, Grzegorz Nowaczyk, Leszek Wójcik.
AKT