Olimpia Elbląg pokonała Olimpię Olsztynek 2:1. Zobacz bramkę Piceluka! Filmy!

2015-11-07 08:29:18(ost. akt: 2015-11-09 08:34:45)

Piłkarze III-ligowej Olimpii Elbląg pokonali w sobotę przed własną publicznością Olimpię Olsztynek 2:1 (0:0). Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli: Paweł Piceluk (63) i Michał Ressel (64), a autorem honorowego gola dla gości był Karol Narojczyk (84). Elblążanie zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni.

Gospodarze do tego meczu przystąpili bez Dawida Kubowicza (sprawy osobiste) i Antona Kołosowa, dla którego ten sezon już się zakończył z powodu złamania palca stopy. Mimo to gospodarze przez cały mecz byli stroną przeważająca i wygrali jak najbardziej zasłużenie, chociaż goście przez ponad godzinę udanie broni się przed utratą bramki.

W pierwszej połowie elblążanie powinni zdobyć gola już w 16. min. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Pietroń trafiając z bliska w bramkarza gości. Później strzelali Paweł Piceluk, ponownie Pietroń oraz Krzysztof Bojas, ale pudłowali. Piłkarze z Olsztynka, nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, również przechodzili do ataków. W 32. min w pole karne wpadł Karol Narojczyk, był bliski zdobycia gola, lecz strzelił zbyt za lekko i bramkarz Wojciech Daniel zażegnał niebezpieczeństwo, pewnie łapiąc piłkę.
Po przerwie dwie minuty gry zadecydowały o zwycięstwie elblążan. Najpierw w 63. min Paweł Piceluk sfinalizował podanie Radosława Stępnia i z pola karnego umieścił piłkę w siatce. Minutę później, po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego, Michał Ressel zdobył drugiego gola.

Goście nie chcieli być dłużni. W 84. min Narojczyk strzałem z pola bramkowego, trafił pod poprzeczkę i piłka ugrzęzła w siatce. Trener gości Mirosław Romanowski wyjeżdżał z Elbląga, mimo porażki, zadowolony, a trener gospodarzy Adam Boros był myślami już przy środowym meczu z MKS Ełk.