Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Walczyli o indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa

2015-11-09 17:15:00 (ost. akt: 2015-11-09 17:13:15)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Osiemnaście szkół z trzech województw uczestniczyło w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie, który odbył się w Elblągu w sobotę (7 listopada).

Konkurs Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie daje młodzieży kształcącej się w kierunkach związanych z branżą turystyczną możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz zdobycia cennych nagród. Jak co roku, konkurs składa się z dwóch etapów: etapu szkolnego, w
którym wyłaniana jest reprezentacja każdej zgłoszonej do konkursu szkoły oraz etapu międzyszkolnego, w którym reprezentacje różnych szkół rywalizują o palmę pierwszeństwa oraz cenne nagrody.

W sobotę w Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się już siódma edycja tego konkursu. W tym roku do zmagań konkursowych przystąpiło osiemnaście szkół z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Jak co roku uczestnicy mieli okazję do konfrontacji swoich umiejętności hotelarskich.
— Zadaniem uczniów było sprawdzenie swojej wiedzy teoretycznej oraz wykonanie procedury przyjęcia obcokrajowca do hotelu. W części praktycznej sprawdzano umiejętności językowe uczniów, prezencję, komunikację z klientem oraz poprawność wypełnianie dokumentacji hotelowej związanej z rejestracją gości w hotelu. Nagrodą główną w konkursie był indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, który w tym roku przypadł Justynie Wiśniewskiej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie — informują organizatorzy konkursu.
Konkurs organizowany jest z myślą o podniesieniu poziomu kształcenia zawodowego, rozwoju zainteresowań uczniów problematyką zawodową z zakresu turystyki i hotelarstwa, jak również porównaniu osiągnięć i wymianie doświadczeń uczniów i nauczycieli szkół o profilu turystyczno-hotelarskim.
oprac.daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. oj #1854251 | 37.128.*.* 10 lis 2015 07:01

    W dzisiejszych czasach to nie uczen walczy o indeks tylko indeks o ucznia. Żadna mi tam nagroda, no chyba że akademik bedzie za darmo

    ! - + odpowiedz na ten komentarz